М’ясний фарш – основа чи важлива складова неймовірно великої кількості страв, які українці чи не щодня готують на своїх кухнях. Втім, попереджають лікарі й експерти, отруїтись м’ясом можна легко, а для організму таке випробування буде надзвичайно складним. Аби не ризикувати своїм самопочуттям, пропонуємо ознайомитись з основними ознаками, які допоможуть зрозуміти, чи не зіпсувався фарш.
Як зрозуміти, чи свіжий фарш
Фарш із м’яса різних тварин люди зберігають у морозильних камерах, просто у холодильнику, якщо планують використати його найближчим часом, або купують свіжий одразу з полиць магазинів. Проте, не завжди м’ясо може потрапити до вашого дому свіжим і навіть вдома воно може зіпсуватись. Крім усім відомих ознак поганого фаршу – неприємного запаху – є й інші характеристики, що вкажуть на потребу викинути таке м’ясо.
Перш за все, варто сказати про курячий фарш. Якщо він має кислий запах, а його колір став сірим, зеленим чи коричневим, то навіть не думайте про те, щоб готувати на його основі страви. Про несвіжість м’яса скаже і його консистенція – у свіжого фаршу вона має бути пружна, а ось зіпсоване буде слизьким та розвалюватиметься просто в руках.
Попри розповсюджений міф, що у морозильній камері продукти не можуть зіпсуватись, буває так, що фарш почав псуватись ще до повного заморожування, але їсти його вже не можна. Якщо з морозилки ви дістали м’ясо, почали його розморожувати та почули неприємний запах гнилого фаршу, одразу позбудьтесь від продукту.