Щоб не залишитися без урожаю, сію моркву правильно: дієві поради підслухала на базарі. Буде велика і солодка

Морква добре росте в сусідстві з цибулею, редискою, горохом, цибулею-пореєм, листовим салатом. А найкращими попередниками є картопля, капуста, салат, гарбуз, огірок, томат, цибуля, селера.

Насіння моркви починає проростати при температурі ґрунту +4+5°С, а сходи витримують заморозки до -4°С. Такі низькі вимоги моркви до тепла дозволяють сіяти її навіть під зиму, а навесні посіви моркви можна проводити, щойно відтане сніг і ґрунт буде готовий до посівів. Але при низькій температурі +4+5°С, період проростання триває до 20 днів, іноді більше, при більш високих температурах +15+20°С період проростання скорочується до 8 днів.

Для вирощування моркви вибирають відкриті сонячні місця

Найкращими ґрунтами для моркви вважаються легкі піщані або глинисті з нейтральною реакцією, де pH від 6,3 до 7,5. Ґрунт для вирощування моркви краще готувати з осені. Морква добре відгукується на застосування органічних добрив. Їхні дози залежать від родючості ґрунту. З органічних добрив у ґрунт вносять перепрілий гній або компост по 5-6 кг на м кв. Свіжий гній під моркву не вносять, при його застосуванні розвивається коренеплід неправильної форми – розгалужений. А також восени вносять по 30 г на м кв. суперфосфату і хлористого калію. Восени добрива закладаються в ґрунт перекопуванням на штик лопати. Якщо калійні добрива вносяться навесні, то добрива з вмістом хлору вносити не слід. Навесні перед посівом вносять азотні добрива – аміачну селітру 20 г/м².

Морква добре відгукується на внесення деревної золи, 1 склянка на 1 м². Зола розкислює ґрунт і збагачує його всіма необхідними мікроелементами. Кількість добрив коригується залежно від родючості ґрунту. Підготовку насіння моркви до посіву починають за кілька днів до посіву. Для прискорення проростання та знезараження насіння застосовують різні способи: замочують насіння в теплій воді й витримують там протягом доби, змінюючи воду через кожні 4-5 год. Термічна обробка насіння дає змогу ефективно боротися з внутрішньою інфекцією. Для цього в марлевому мішечку насіння на 20 хвилин занурюють у гарячу воду, де температура води 50-52°С. Ефективною є обробка насіння моркви стимуляторами росту, яких нині достатньо у продажу.

Садівники назвали найкращі методи посіву моркви
Садівники назвали найкращі методи посіву моркви

Можна проводити посів і сухим насінням. Але насіння моркви проростає довго. Якщо посів планується проводити сухим насінням, то буде не зайвим перевірити насіння на родючість. Для цього загорніть десяток, а краще трохи більше насінин у вологу серветку або тканину, тканину помістіть у поліетиленовий пакет і поставте в тепле місце. Через тиждень подивіться, яка кількість насіння проклюнулася. А якщо все гаразд, приступаємо до посіву.

Оптимальна ширина міжрядь – 30-35 см. Глибина посіву насіння 1,5-2 см, відстань між насінням близько 1 см. Борозенки перед посівом добре проливають водою, в них укладають насіння, потім борозенки засипають. Після посіву грядку потрібно накрити старою поліетиленовою плівкою. Цей прийом стримує випаровування вологи з ґрунту. Як тільки з’являться сходи, плівку прибирають. А далі проріджування, прополювання, поливи, підживлення і збирання врожаю, але про це ми будемо говорити пізніше.

Популярне

Подібні новини