Соняшник тепер найгарніша прикраса мого саду: дієві поради щодо правильного посіву. Найкращі сорти

Численні вітчизняні та зарубіжні селекціонери з азартом почали виводити унікальні сорти декоративного соняшника, що приголомшують своєю красою. Хочете особистого сонечка на дачі?

Соняшник – одна з найпоширеніших технічних культур, з насіння якого отримують усім нам добре відоме соняшникову олію. Це ще й приголомшливо красива рослина з величезною квіткою з жовтими або помаранчевими величезними пелюстками і серцеподібним насіннєвим кошиком – чорним або коричневим. Навіть 5 – 6 рослин соняшника здатні прикрасити будь-яку присадибну ділянку.

У цій статті ми докладно розповімо вам про соняшник, про його посів. Соняшник – однорічна олійна культура. Нині відомо понад 50 видів дикорослого та культурного соняшника. Ми говоритимемо лише про культурні види та сорти. Соняшник, що вирощується в аматорському садівництві, можна розділити на дві групи – харчовий та декоративний.

Порада експертів: як виростити здорові та великі соняшники
Порада експертів: як виростити здорові та великі соняшники

Харчовий соняшник. Однорічна трав’яниста рослина, що дуже швидко росте, висотою від 2 до 4 м. Саме швидке зростання виключає появу на ньому бічних пагонів. Рослина являє собою одне товсте стебло, покрите тонкими ворсинками, з великим овально-серцеподібним листям із зазубреними краями і загостреним кінчиком. Листя також вкрите ніжними ворсинками.

Суцвіття складається з плодоносних та неплодоносних квіток. Плоди соняшника – насіння чорного, коричневого, смугастого чорно-білого або сірого кольору. Шкірка у них тверда, а всередині знаходиться смачне та дуже корисне ядерце. Соняшник – перехреснозапильна рослина, один з найкращих медоносів. Тому поряд з його промисловими посівами часто є пасіки.

Декоративний соняшник – справжнє сонце на клумбі. Зусиллями селекціонерів виведено понад сто сортів декоративного соняшника. Це напрочуд красиві квіти висотою від 35 до 70 см. Є прості, махрові і навіть помпонні види цієї чудової декоративної культури. Вони відрізняються різноманітністю форм квіток та їх яскравим забарвленням – рожевим, жовтим, помаранчевим, червоним, багатобарвним з яскравою серцевиною.

Вирощування декоративного соняшника проводиться так само, як і харчового. Посів соняшника. Грунт повинен прогрітися до 10-12 градусів (перші десять сантиметрів). У середині грядки, шириною 30 – 40 см (залежно від сортової висоти рослини) зробіть пряму борозенку. На відстані 15 – 18 см прокопайте лунки глибиною 7 см і опустіть у кожну по 3 пророщених насінин.

Засипте родючим ґрунтом, ущільніть руками і добре полийте з розрахунку 1 лійка на 1 кв. м грядки. Після цього замульчуйте грядку соломою або сіном шаром 3-4 см. У північних регіонах соняшник можна виростити через розсаду, посіявши насіння в торф’яні горщики. Вирощування розсади соняшника не завдасть вам жодного клопоту. Головне посіяти насіння в готовий ґрунт для розсади овочів, у якому містяться всі необхідні поживні речовини.

Cорти:

Скоростиглі – дозрівають через 90 днів.

Ранньостиглі – термін дозрівання 100 днів.

Середньостиглі – період дозрівання 110 днів.

Популярне

Подібні новини