Перці, огірки та помідори дуже чутливі до якості ґрунту та різких перепадів температур. Щоб рослини принесли хороший урожай і мали стійкий імунітет до хвороб, потрібно правильно і вчасно підгодувати їх поживними натуральними підживленнями.
Обов’язково потрібно використовувати кореневе та позакореневе підживлення. Рослини потребують калію, кальцію, магнію та азоту.
Саме завдяки цим мікроелементам покращується розвиток корисних грибків у ґрунті та збільшується плодоношення овочів. На відміну від хімічних добрив, натуральне підживлення є безпечним, екологічно чистим і не витратним. Ви легко приготуєте підживлення в домашніх умовах. Ми поділимося перевіреними та ефективними засобами.
Перше підживлення із золи починайте вже використовувати через 2 тижні після висадки розсади в грунт і повторюйте через кожні 14 днів. Дане добриво захистить від комах шкідників та дасть овочам потрібні вітаміни. В 10 л води розмішайте 1 склянку золи, полийте кожен кущ по 1 л і обприскуйте листя.
Також для другого варіанта приготування зольного пілживлення занесіть під кожен кущ по 1 ст. л. сухої золи і проведіть рясний полив.
Наступне підживлення називається “зелене добриво”. Наповніть бочку водою і додайте різні бур’яни, обов’язково включаючи кропиву та кульбаби. Додатково можете додати золу та гній. Настоюйте засіб протягом 10 днів.
Для приготування кореневої підгодівлі розчиніть 1 л готового настою у відрі води та використовуйте по 2 л на кожен кущ.
Для стимуляції росту овочів використовуйте дріжджі. У 10 л води розчиніть 100 г дріжджів, додайте 2 столові ложки цукру та полийте рослини під корінь. Також додатково до підживлень дотримуйтесь суворих правил догляду за томатами, огірками та перцями.
Проводьте полив виключно в ранковий або вечірній час, нагрітою на сонці водою. Розпушуйте землю та видаляйте бур’яни на грядках для покращення циркуляції повітря.