Багато дачників знайомі із ситуацією, коли тільки но посадиш рослину, а наступного ранку вже кілька кущів лежать – це ведмедка “пройшлася” під покровом ночі. Впоратися з цією проблемою можна двома способами. Перший включає використання спеціальних засобів з агромагазину.
Та якщо ви проти “хімії” є й альтернативний метод, для якого знадобиться звичайна яєчна шкаралупа. При посадці рослин – просто додайте дрібку перебитої шкаралупи в кожну лунку.
Шкаралупа при перегниванні не тільки відважує ведмедку від рослин, але ще й насичує рослини кальцієм. Яєчна шкаралупа до всього ще й допомагає розкислити ґрунт, збагатити ґрунт мінеральними компонентами, покращити склад та рихлість ґрунту, тому шкаралупа буде дуже до речі на важкому глинистому грунті, для покращення аераційних властивостей.
А ще подрібнену шкаралупу можна використовувати в якості мульчуючого засобу, для захисту рослин від бур’яну та від пересихання поверхні ґрунту. Є кілька нюансів, які потрібно врахувати при підготовці шкаралупи: щільно закривати шкаралупу у банках або пакетах не можна, вона має дихати. Також не варто використовувати як добриво протухлу шкаралупу.
А щоб вона не зникла і рослини не загнивали, шкаралупу промивають із внутрішньої сторони, просушують та складають у картонні чи паперові тари.
Регулярне обстеження рослин на ознаки зараження шкідниками та хворобами є ключовим кроком у профілактиці появи ведмедки на городі. Використання біологічних методів контролю, таких як застосування екологічно безпечних репелентів, може допомогти у збереженні рослин від нападу шкідників, зокрема й ведмедки.