Особлива її перевага полягає в тому, що ягоду можна вживати навіть алергікам.
Опис сорту
Сорт Жовтий гігант є ремонтантним. Восени він дає не такий рясний урожай, як улітку. Вперше про нього дізналися наприкінці 1970-х. Цей сорт малини відрізняється:
- середньою висотою до 2 м;
- потужними та сильними пагонами, опущеними вниз;
- невеликими шпильками;
- високим урожаєм.
Плоди Жовтого гіганта важать близько 8 г. Самі ягідки довгі та конічної форми. Вони характеризуються приємним ароматом та солодким смаком. Тобто врожай можна отримувати двічі на рік, влітку та восени. Дієтична цінність. Ягоди можна вживати тим, хто страждає на алергію на червоні сорти малини.
Переваги посадки жовтого гіганта:
- стійкістю до морозів;
- стійкістю до хвороб та шкідників;
- скороплідність.
Але до його мінусів треба додати:
- погану лежкість ягід. Їх необхідно одразу переробляти;
- втрату товарного вигляду під час транспортування;
- обсипаність плодів при дозріванні.
Як посадити?
Якщо ви вирішили завести на ділянці сорт жовтої малини, ми розповімо, як це правильно зробити. Рекомендуємо садити малину восени, попередньо викопавши під неї траншеї. При виборі місця варто враховувати, що цей сорт любить ділянки, що добре освітлюються, розташовані на височинах. При посадці саджанців відстань між ними має бути 50-100 см.
Догляд за посадженою культурою
Жовтий гігант не відрізняється вибагливістю у догляді. Цьому сорт малини достатньо:
- регулярно обрізати. У зиму пагони не обрізаються, лише зв’язуються. Це дозволить улітку раніше зібрати врожай. Навесні видаляємо з кущів малини всі пошкоджені та слабкі гілки;
- періодично поливати. Всім відомо, що малина дуже любить вологу і при посусі на ній формуються кислі та дрібні плоди;
- підгодовувати. При грамотній посадці кущів перші три роки рослина не потребує добрив. Але потім ґрунт виснажуватиметься, і в нього необхідно додавати як органічні, так і мінеральні добрива.
Профілактика хвороб та шкідників
Будь-яка малина потребує профілактики хвороб і шкідників, і жовті сорти не є винятком.
На малину нападають такі комахи, як:
- малинний довгоносик;
- попелиця;
- ниркова моль.
Боротися з цими шкідниками можна як за допомогою хімічних препаратів, так і народними засобами. Зазвичай хвороби виявляються при неправильному догляді культури. Боротися з ними краще готовими покупними складами, які відрізняються високою ефективністю та результативністю. Збираємо жовту малину у середині липня. Її ягоди можна вживати у свіжому вигляді, робити з них смачні зимові заготівлі.