Куріння вважається однією з найбільш поширених і шкідливих для здоров’я звичок, оскільки воно викликає безліч захворювань. Серед них: рак легенів, губ і язика, туберкульоз, бронхіальна астма, атеросклероз, ішемічна хвороба серця, гіпертонія, хронічний гастрит і це ще не повний список.
Всесвітня організація охорони здоров’я намагається боротися з тютюном вже не перший рік і ось нарешті в кінці 2019-го їх новий звіт показав, що кількість курців серед чоловіків знижується. Чому увагу загострено на представниках сильної статі? Справа в тому, що цілих три чверті споживачів тютюнової продукції складають саме вони. Більш того, протягом останніх 10 років їх кількість стабільно росло.
Варто відзначити, що в період з 2000 по 2018 роки від цієї шкідливої звички відмовилися приблизно 4% людей, проте переважно зменшення відбувалося за рахунок жінок. Всього в світі зараз 1,337 мільярда споживачів тютюну і згідно з новими даними ВООЗ прогнозує, що до кінця 2020-го число курців всіх статей скоротиться на 10 мільйонів, а до 2025-го — ще на 27 млн.
За словами гендиректора ВООЗ, багато років вони спостерігали стійке зростання числа чоловіків, які палять, і ось тепер вперше їх кількість скорочується. Це пов’язано з посиленням світовими урядами правил щодо тютюнової промисловості. Йдеться про податки, заборону на куріння в громадських місцях, заборону реклами і навіть надання підтримки тим, хто хоче кинути палити.
Серед інших основних висновків звіту Всесвітньої організації охорони здоров’я відзначимо, що в 2018-м курили близько 43 млн дітей — 14 млн дівчаток і 29 млн хлопчиків. Що стосується найвищих показників споживання тютюну по світу, то вони спостерігаються в країнах Південно-Східної Азії, а ось на шляху до досягнення мети по скороченню курців знаходяться держави Північної та Південної Америки.