Калійні та фосфорні добавки в комплексі з мінеральними препаратами забезпечують рясне цвітіння томатів. Замінити комплексні добрива можна народними засобами.
Коли необхідне підживлення?
Кількість підживлень під час цвітіння залежить від стану ґрунту та від зовнішнього вигляду саджанців. Якщо листки та стебла зелені, виглядають здоровими, цвітіння рясно і утворюються зав’язі, то часто удобрювати помідори не слід. Якщо листя пожовтіло, квіти опадають, рослина відстає в рості та розвитку, то необхідно внести добрива.
Цвітуть помідори у нас наприкінці квітня – на початку травня, удобрюємо ми їх у 2 етапи: при першому розпусканні квітів і при появі зав’язей. Якщо восени земля була одобрена органікою під перекопування, то при посадці препарати можна не вводити, а внести добрива вже перед цвітінням.
Мінеральні добрива
Елементи, необхідні помідорам під час цвітіння: калій, кальцій, фосфор, бір, магній, азот та сірка. Завдяки їм рясно цвітуть томати, а плоди стають солодкими, великими та смачними.
Калій
Цвітіння помідорів залежить від калійних препаратів. Завдяки калію в рослин підвищується імунітет, вони легше переносять холод. При нестачі елемента листя згортається. Використовують переважно монофосфат калію, калієву селітру, сульфат калію або калімагнезію.
Варіанти підживлення томатів у період цвітіння:
- сульфат калію (10-15 г) та 30 г суперфосфату додають у відро води;
- калійну селітру (10 г) розводять у 10 л рідини та додають 25 г магнію;
- монофосфат калію (10-15 г) висипають у відро води.
Свої помідори кожні 2 тижні годуємо селітрою та її різновидами (калієва селітра, аміачна селітра). Вони не тільки підвищують імунітет і допомагають пережити похолодання, а й допомагають в озелененні куща.
Фосфор
Завдяки йому рослини дихають, йде розвиток кореневища. При нестачі фосфору плоди виростають несмачними, а насіння довго не сходить. Фосфор врівноважує кількість азоту. Вносять фосфорні добавки в період росту та цвітіння томатів. Перегодувати фосфатом не вдасться: помідори засвоять лише ту кількість, яка їм потрібна. Вносять добрива під корінь.
Основний склад:
- суперфосфат (18-20% фосфору) додають на 1 кв. м 50 г речовини;
- суперфос (до 40% елемента) – 25-30 г на 1 кв. м;
- подвійний суперфосфат (до 50% речовини) – 30 г на 1 кв. м.
Суперфосфат не діє у кислому ґрунті: у ньому він погано засвоюється рослинами.
Органічні добрива
Натуральні добавки підвищують урожайність овочів, зміцнюють кореневу систему, плоди виходять великими та солодкими. Органіка потрібна у період розвитку та зростання кущів на етапі бутонізації. Серед основних підживлень застосовують торф, золу та дріжджі.
Дріжджі
Дріжджові грибки містять білки, вітаміни, макроелементи та амінокислоти. Завдяки дріжджовим підживленням живильні елементи швидше розкладаються, покращується структура ґрунту. Листя зеленіє, а томати інтенсивніше ростуть, цвітуть і дозрівають плоди. Дріжджові підживлення роблять, коли відкриваються перші квіточки. Повторно удобрюють наприкінці цвітіння, коли з’являються зав’язі.
Варіанти підживлення:
На відро води розводять 10 г сухих дріжджів, додають ложку цукру і настоюють 6 годин. Перед застосуванням розбавляють водою 1:5. У 5 л теплої води розмішують 1 кг свіжих дріжджів, додають 2 ложки цукру. Настоюють добу, потім розводять рідиною 1:10.