Живцювання є одним із найпопулярніших методів розмноження для рослин. Чимало досвідчених садівників розповідають, що саме такий варіант є для них улюбленим. Бувалі дачники розповідають про основні причини, які можуть зіпсувати процес укорінення.
Чому вкорінення не працює
Експерти поділили всі проблеми на три основні категорії – неправильний вибір рослини, недостатньо хороша техніка, а також невдале середовище для вирощування. Всі ці аспекти є однаково важливими для того, аби результат вас порадував. Вони впливають на те, чи засохне квітка, чи буде рости та квітнути.
Що стосується середовища для вирощування, то потрібно контролювати світло, температуру та рівень вологості ґрунту й повітря. Залежно від того, на якому етапу росту та розвитку знаходяться рослини, умови вирощування можуть відрізнятись.
Якщо ви працюєте з м’якою деревиною, наприклад, то потрібна вища температура та більший рівень освітленість. Крім того, потрібно підтримувати вищий рівень вологості ґрунту та повітря, адже такі умови допоможуть вашій рослині набагато швидше укорінитись.
Важливо не забувати і про те, з якою рослиною ви працюєте. Якщо живець достатньо твердий і зелений та навіть із бутонами, то він добре тримає всередині вологу. Втім, якщо на стеблі біля землі можна побачити гниль чи сухість, то рослина вже починає помирати. Вам потрібно відрізати її таким чином, аби на стеблі не залишилось слідів хвороби та потемніння. Так ви зможете зберегти живець.