Насіння базиліка повинне проростати при температурі не менше 25 градусів у світлому місці. Для цього його висівають в торф’яні горщики на глибину не більше 8 міліметрів і зволожують з пульверизатора.
Зверху необхідно накрити їх стрейч плівкою. Також можна скористатися маленькими скриньками та іншими ємностями, які заповнені дренованим ґрунтом. Обов’язково зробіть дренаж.
У ящиках робимо борозни, які розташовуємо на відстані 5 см один від одного, зволожуємо, розсипаємо насіння і прикриваємо сухим ґрунтом та склом.
Щодня посіви треба провітрювати, відкривати на 20 хвилин і поливати в міру підсихання ґрунту.
Коли з’являться сходи, температуру треба зменшити до 15 градусів, а паростки прорідити, щоб рослини залишилися на дистанції два сантиметри один від одного.
При появі п’яти листків, верхівку розсади необхідно прищипнути – це допоможе виростити хороше коріння і дати більше зелені. Прищипування верхівок роблять протягом усього періоду розвитку базиліку.
У відкритий ґрунт рослини пересаджують тільки коли ви впевнені, що заморозки не повернуться. Дистанція між кущами має становити 25 сантиметрів.
Базилік дуже любить родючий ґрунт – землю потрібно перекопати, видалити бур’яни та удобрити. Підійде 2 ложки суперфосфату, ложка сечовини та ложка хлористого калію на квадратний метр.
Потрібно розрівняти ґрунт і зробити лунки глибиною за 10 сантиметрів. Висаджуємо розсаду та поливаємо.
Стежимо, щоб грунт не пересихав і обриваємо листя по сухій погоді. Усі квіти, що з’являються, треба видалити.
За несприятливої погоди базилік вкривають плівкою.
А на зиму базилік можна переносити в будинок і пересаджувати в горщики. Залиште базилік на світлому підвіконні або біля вікна кухні, і зможете збирати його круглий рік з однієї й тієї ж рослини!