Це можна зробити шляхом внесення великої кількості перегною або перепрілого гною, не садити нічого протягом 3-4 років або регулярно використовувати додаткові поживні добрива.
Якщо йдеться про часник і цибулю, цим культурам просто необхідний магній. Наприкінці червня – початку липня їм можна дати сульфат магнію. Таке добриво не тільки не нашкодить ґрунту та плодам, а й наситить рослини сіркою та магнієм.
Цей препарат стимулює процес фотосинтезу, надає листям соковитий зелений колір, сприяє формуванню великих цибулин, допомагає кращому засвоєнню інших поживних речовин, підвищує морозо- та посухостійкість, захищає від деяких грибкових хвороб, а також позитивно впливає на смакові характеристики та терміни зберігання майбутнього врожаю.
Для приготування дієвого підживлення одну столову ложку сульфату магнію ретельно розмішують у 10 літрах води та поливають цибулинні культури під корінь. Це добриво можна покращити, додавши у розчин одну столову ложку сульфату калію. Такий засіб використовують приблизно раз на 3-4 тижні.
Дотримуючись цих простих рекомендацій, можна забезпечити часнику та цибулі необхідні поживні речовини, що сприятиме здоровому росту та багатому врожаю.
Нагадаємо, що досвідчені городники не радять висаджувати часник і цибулю на тому ж самому місці, пояснюючи це тим, що ґрунт повинен “відпочивати” від цибулевих.
Після цибулі краще обирати для посадки помідори, огірки, картоплю, буряк.