Сьогодні ми розповімо про чудове саморобне добриво для томатів, яке збільшить врожайність і захистить кущі овоча від розвитку фітофтори.
У серпні багато дачників часто стикаються з грибковими захворюваннями кущів через те, що вони мають нестачу корисних речовин, втрачають свій імунітет, і грибки через нічне похолодання та ранкову вологість “окуповують” посадки.
Конденсат, дощі та волога підвищують ризик появи захворювання, а ось розчин борної кислоти його практично нівелює і має максимально позитивний ефект, якщо внести розчин у правильних пропорціях. Зазвичай перед сезоном дачники беруть кілька пакетиків по 10 грамів цієї речовини, і наприкінці сезону не залишається жодного.
У склянці теплої води треба розвести одну чайну ложку борної кислоти – це приблизно половина пакетика. Коли речовина повністю розчиниться, додаємо цю суміш у десятилітрове відро, ретельно розмішуємо та наповнюємо обприскувач. Обробляємо максимально ретельно з усіх боків листя, по стеблу і трохи обприскуємо ґрунт.
Одного пакетика борної кислоти вистачає на два рази – вносимо підживлення не частіше ніж раз на 10-14 днів. Поливати залишками розчину під корінь не потрібно. Листя набагато швидше вбирає всі необхідні речовини, і підживлення швидше дає ефект. Найкраще проводити обприскування саме ввечері, коли листя і ґрунт уже прогріті, а сонце вже зникло за обрієм.