Це не панацея від усіх проблем на ділянці, але її дуже просто використовувати, і на томати вона надає просто фантастичний ефект. Сіль захищає від хвороб, шкідників, продовжує плодоношення і є дуже потужним підживленням.
Якість томатів після такого підживлення значно покращується, ґрунт збагачується корисними мінералами та мікроелементами, а зав’язування та розвиток плодів відбуваються набагато інтенсивніше. Насамперед, сольові розчини використовуються для боротьби з фітофторою та профілактики цього захворювання.
Для цього роблять сильноконцентровані розчини. На відро води додається 300 грамів солі, і томати одноразово обприскуються по листу з усіх боків. Найчастіше одного разу на місяць таке підживлення робити не можна, інакше можна нашкодити кущам.
Щоб підгодувати томати сольовим розчином у фазу плодоношення, на одне відро води додають склянку деревної золи та одну столову ложку харчової солі, ретельно все перемішують і вносять під корінь.
На кожен кущ потрібно додавати по одному літру такого добрива раз на тиждень, і ефект буде фантастичним – зав’язі з’являтимуться рясніші, томати виростатимуть великими та швидко дозріватимуть.
А якщо із зав’язуванням і дозріванням у вас повний порядок, сольовий розчин може покращити якість та смак плодів. Вони стануть солодкими та м’ясистими. Для цього на відро води вносять столову ложку солі, і раз на два тижні по літру розчину під кущ.