Колорадський жук. Колись це була звичайна невинна комаха, яка харчувалася пасліном колючим. Бур’яном по факту. Втім, коли людство почало активно культивувати картоплю, смаки смугастика змінилися і він активно почав пожирати кущі бульби, нерідко перекидаючись на насадження томатів.
Вперше цей шкідник потрапив у Європу у 1877 році, пробравшись у вантажі, які йшли з Америки. Оселився у Німеччині, але німці не розгубилися та вивели жука. Та за кілька десятків років почалася Перша світова війна, союзники, американські військові масово прибували на наш континент, а разом з їхнім провіантом та спорядженням причимчикував і колорад. Спершу його масово стали помічати у Бордо, у Франції, а згодом смугастик проник і до України.
Всі, хто стикався з цим шкідником, знають, як важко його вивести. Втім, виявляється комаха безсила перед простою соняшниковою олією.
Ліпідні сполуки створюють тонкий захисний шар на поверхні рослин, який перешкоджає доступу кисню та інших необхідних речовин до жуків, що ускладнює їхнє дихання і поступово призводить до їхньої загибелі. Додатково, цей розчин ефективно знищує яйця і личинки, спричиняючи їхнє висихання. Однак важливо використовувати розчин у правильних пропорціях, щоб не завдати шкоди рослинам.
Щоб приготувати цей безпечний пестицид, слід взяти 2 столові ложки олії та змішати з 2 столовими ложками м’якого мила (попередньо брусок натираємо на дрібній терці). Добре перетираємо суміш та розчиняємо її у відрі води. Пшикаємо безпосередньо на комах та їхні личинки.