Коли рослини з ділянки вже прибрані, потрібно очистити землю від залишків і висіяти сидерати.
Є багато видів сидератів, але поєднує їх одна дуже важлива властивість: усі рослини мають дуже потужне коріння і швидко набирають зелену масу. Найчастіше для цього використовуються бобові, злакові та хрестоцвіті рослини. Вони висаджуються навесні або восени.
Навесні, перед сезоном, засівають гірчицю, редьку, горох і люцерну. Після цих культур городні рослини не будуть страждати від бур’янів, швидше набиратимуть масу для розвитку плодів. А вже влітку і ранньої осені, після збирання врожаю, можна сіяти редьку, суріпку та бобові культури. Вони допомагають відновлювати родючість ґрунту на наступний рік.
Найпопулярнішими сидератами є п’ять основних культур. Горох — ця рослина сімейства бобових допомагає наситити землю киснем, дає органічні добрива в ґрунт. Висаджується горох на самому початку серпня, щоб до зими його перекопати і залишити у ґрунті для розкладання.
Люцерна відмінно знижує кислотність ґрунту після азотних добрив, але для швидкого нарощування зеленої маси вимагає дуже багато вологи. У дощову осінь люцерна підійде ідеально.
Біла гірчиця допомагає впоратися з будь-якими шкідниками на ділянці та сприяє захисту картоплі від паразитів на наступний сезон. А ще гірчиця розпушує глинисту землю і насичує її киснем.
Фацелія зростає дуже швидко, тому її можна посадити влітку і восени після збирання врожаю. За короткий термін вона оздоровлює ґрунт і не дозволяє рости бур’янам.