Тож, поява фітофтори пов’язана з тим, що кущ слабшає через плодоношення, а також з несприятливою погодою – у серпні ллють дощі, а ночами температура сильно падає.
Йод – це дуже потужний антисептик, який допоможе томатам дійти до логічного кінця своєї вегетації, віддати врожай і не захворіти жодними грибками. Крім того, йодове підживлення простимулює зростання плодів та їх визрівання – у середньому томати червоніють на 4-5 днів швидше.
Йод завжди присутній у рослинах у невеликій кількості, але якщо він буде в дефіциті, кущ просто не зможе правильно розвиватися. Обприскування та полив йодовим розчином допомагають зміцнити кореневу систему, створити більше розгалужену мережу куща з безліччю зав’язей, а також сприяють швидкому почервонінню плодів.
Обробки проводяться як у відкритому ґрунті, так і в теплиці. У обох випадках, щоб не обпалити рослину, йод необхідно розбавляти водою. У чистому концентраті не варто застосовувати йод у жодному разі.
Розводимо йод у пропорціях, які радять досвідчені агрономи – на відро води додаємо 15-25 крапель і обприскуємо наші томати раз на два тижні, починаючи з моменту появи перших листочків на кущі і до самого кінця плодоношення.
Це допоможе практично зі 100% ймовірністю запобігти небезпечним хворобам куща та зібрати хороший урожай. Аналогічним розчином можна також поливати під кущ, щоб запобігти кореневій гнилі.