56-річний кум-агроном розкрив хитрість, як збільшити родючість ґрунту без сидератів: працює як годинник

Родючість ґрунту характеризує його здатність забезпечувати рослини необхідними умовами для зростання. Тому, чим вищий рівень якості ґрунту, тим щедрішим буде врожай.

Як правило, ґрунт вважається родючим, якщо він містить усі потрібні поживні мікроелементи, призначені для підтримки росту та розвитку рослин. Однак, якщо з кожним сезоном ваш урожай зменшується, рослини виглядають слабкими, доволі часто хворіють – це може свідчити про значне зниження родючості ґрунту.

Досвідчені городники рекомендують використовувати прості способи для підвищення родючості, без потреби вдаватися до хімічних добрив або сіяти сидерати. Розповідаємо далі в матеріалі, що слід зробити, щоб на вашій ділянці суттєво поліпшити якість ґрунту.

Перш за все, дайте землі відпочити. Зокрема, наступного року не засівайте ділянку, щоб ґрунт мав можливість відновитися природним шляхом. Водночас видаляйте бур’яни, які з’являються, ще до того, як вони зацвітуть і сформують насіння. Також восени слід перекопати ділянку, змішуючи верхній і нижній шари ґрунту.

З цими трюками ви неодмінно підвищите родючість ґрунту навіть без сидератів
З цими трюками ви неодмінно підвищите родючість ґрунту навіть без сидератів

Інший простий спосіб покращення ґрунту – це перекопування бур’янів. Це легкий і доступний метод, який не потребує значних затрат. Відтак, якщо на ділянці, що не була засіяна, виросли бур’яни, їх варто скосити. Однак великі бур’яни краще подрібнити, а потім розкидати по землі й перекопати ділянку. Таким чином, залишена під землею зелена маса перегниє, насичуючи ґрунт корисними мікроелементами.

До того ж, восени природа сама пропонує підгодівлю у вигляді опалого листя. Для цього просто зберіть його, складіть в купу, пересипаючи кожен шар землею. Далі, листя за зиму перегниє та перетвориться на компост, який можна буде використати навесні для підживлення ґрунту.

Крім того, якщо ви вирощуєте на своїх городніх ділянках хрін, його листя також може стати добривом. Зокрема, слід зібрати листя, подрібнити та залити його водою, дати настоятися протягом 72 годин, а потім отриманою рідиною поливати ґрунт під час сухої погоди. До того ж, можна використовувати настій із кореня хрону, який допомагає знезаразити ґрунт від патогенних мікроорганізмів.

Популярне

Подібні новини