Майже в кожному українському саду можна знайти плодові дерева. Яблуні, сливи та абрикоси мають таку популярність, що багато дачників прагнуть почати вирощувати їх на своїй ділянці. Проте, просто поливати дерева недостатньо.
Важлива частина догляду за фруктовими деревами – правильне формування крони та вірна, вчасна обрізка. Неправильний підхід до цієї процедури може стати причиною, чому дерева починають давати гірший врожай і чому плоди, зібрані з них, смакують “не дуже”.
Як обрізати плодові дерева
Загалом, плодові дерева можна обрізати у всі сезони, крім зими. Навесні та восени проводять регулярну обрізку, а влітку цю процедуру виконують, тільки якщо плодам у густій кроні не вистачає світла. Якщо ж навесні ви видалили всі сухі та підмерзлі гілки, а також сформували крону дерева, то восени майже відсутня потреба у повторенні процедури.

Хіба що ви можете провести обрізку з метою санації дерева. Роблять це за наступним планом. Спершу потрібно обрізати зламані та висохлі за літо гілки. З них варто вирізати частину гілок, які ростуть занадто близько, а також – слабкі та хворі “екземпляри”. Обріжте також гілки, які ростуть під надто гострим кутом. Кожен зі зрізів потрібно замазати фарбою на оліфі.

Обробляти різні дерева потрібно по-різному. Так, наприклад, рани на сухих і старших гілках потрібно замазати одразу ж після проведення процедури. Якщо гілки молоді, то їх обробляють спеціальними засобами лише через добу. Всі зрізані гілки потрібно спалити за межами саду.