Садівники, які займаються своєю ділянкою вже не перший рік, точно знають, що обрізка гортензії – це важлива справа. Без цієї процедури ви ризикуєте отримати неохайний кущ із дрібними квітками. Розповідаємо про основні правила цієї тонкої та непростої техніки.
Обрізка гортензії – поради
Деревоподібну гортензію ви можете обрізати і восени, і навесні. У будь-якому разі на гілці важливо залишити по декілька бруньок. До слова, кучерява гортензія теж добре реагує на якісну обрізку, а тому їй можна сміливо робити стрижку. Залишайте всього 30-50 сантиметрів від землі.
Під час обрізки гортензії є найголовнішою одна річ – знання про те, що потрібно обрізати, а що залишати. Молодим кущам не потрібно багато втручань, а тому обрізати важливо лише сухі гілки. З дорослими кущами все навпаки.
Їм потрібна серйозна обрізка, але й тут важливо дотримуватись правил. Різати потрібно під кутом, аби не застоювалась вода. Після обрізки потрібно замазати всі зрізи спеціальним садовим розчином. Висота обрізки залежить тільки від сорту та віку куща.
У багатьох садівників можуть виникати питання, чи потрібно обрізати молоду гортензію. У найперші роки її життя не варто різати багато, експерти радять підправляти тільки форму. Від сорту залежить те, наскільки часто потрібно обрізати кущ.
Влітку ви можете забрати лише суцвіття, які відцвіли. А ось якщо кущ і зовсім старий, то його можна омолодити. Зрізайте рослину до землі, але робіть цю процедуру не частіше як раз на 5-7 років.