Сирний крем-суп із гарбузом
Склад продуктів:
- М’якоть гарбуза – 400 г;
- Морква – 150 г;
- Цибуля ріпчаста – 150 г;
- Оливкова олія – 50 мл;
- Вершки 10% (або молоко) – 800 мл;
- Сир твердий (пармезан) – 60 г;
- Сіль, перець, сушені трави – за смаком;
- Лавровий лист – 2 шт.;
- Гарбузова олія для подачі – за бажанням.
Спосіб приготування:
Цибулю наріжте шматочками, натріть на тертці моркву. Злегка обсмажте овочі на розігрітій оливковій олії. Влийте в каструлю вершки, додайте гарбуз та підсмажені овочі. Посоліть, поперчіть, додайте лаврові листочки і приправте сушеними травами. Доведіть суп до кипіння і варіть на повільному вогні 10 хвилин. Потім зніміть суп з плити, видаліть лавровий лист, всипте тертий пармезан або інший твердий сир і додайте шматочки часнику. Пюрируйте суп занурювальним блендером до однорідності.
Поверніть суп на плиту, знову доведіть до кипіння і варіть на повільному вогні ще 5 хвилин. Готовий сирний крем-суп з гарбузом розлийте по тарілках і подавайте до столу гарячим. За смаком та бажанням можна додати на кожну порцію кілька крапель гарбузової олії.
Гарбуз по-французьки
Склад продуктів:
- Гарбуз – 300 грамів;
- Твердий сир – 50 грамів;
- Сіль, перець, спеції – за смаком;
- Рослинна олія – для смаження.
Спосіб приготування:
Гарбуз нарізати великими кубиками чи брусочками. У сковороді розігріти олію та обсмажити шматочки гарбуза майже до готовності. Перекласти гарбуз на фольгу або жаростійку форму, щедро посипати натертим твердим сиром. Додати сіль, перець, улюблені спеції та поставити в розігріту духовку. Коли сир розплавиться – страва готова. Смачно як у теплому, так і у холодному вигляді.
Варення з гарбуза та лимона
Склад продуктів:
- М’якоть гарбуза – 1 кг;
- Лимон – 1-2 шт.;
- Цукор – 1 кг;
- Прянощі за смаком: кориця, кардамон, імбир, аніс, бодян (бадьян) або гвоздика.
Спосіб приготування:
Гарбуз та лимон нарізати кубиками і покласти в каструлю. Додати цукор і почекати кілька хвилин до виділення соку. Додати спеції. Якщо не любите прянощів, можна і без них. Варити гарбузове варення з лимоном в 2 заходи по 20 хвилин з остиганням не менше 2-4 годин (залежно від об’єму варення) між варіннями. Якщо додавали прянощі, то видаліть їх із варення перед тим, як закривати його у стерильні банки.