Герої нашої сьогоднішньої статті — сім’я Кінг з Британії. У п’ятирічного Аш’ї діагностували злоякісну пухлину головного мозку. Дитину госпіталізували в клініку в місті Саутгемптон, де лікарі успішно її видалили. Через місяць хірурги провели ще одну операцію, після якої хлопчик не міг розмовляти і самостійно їсти.
Далі медиками був призначений курс радіотерапії для запобігання рецидиву, проте його батьки, Бретт і Нагеме, вирішили, що це завдасть організму Аш’ї непоправної шкоди. Звичайно, до таких висновків вони прийшли не просто так. Перш ніж відмовитися від запропонованого підходу, подружжя вивчили безліч матеріалів на цю тему.
Справа в тому, що під час радіотерапії разом з руйнуванням ракових клітин страждають і здорові, а в разі мозку це може бути критичним. Їхні думки підтвердив один з лікарів, вважаючи, що юному пацієнту потрібно пройти курс протонно-променевої терапії — вона знищує тільки злоякісні клітини.
Державною медициною Англії такий тип лікування не надається, хоча деяких хворих для цього відправляють за кордон. Проте лікуючі медики вирішили, що необхідності в цьому немає.
Бретт і Нагеме без дозволу медперсоналу забрали сина з лікарні і відвезли його спочатку в Іспанію, а потім до Праги, де для нього був організований курс протонно-променевої терапії. Після цього подружжя Кінг оголосили в міжнародний розшук, адже на думку британських лікарів через відсутність належного догляду дитині загрожувала смерть.
В результаті поки чоловік з дружиною сиділи в тюрмі за кордоном, Аш’я знаходився в лікарні. Незабаром місцева влада дійшла висновку, що загроза життю хлопчикові не така велика, як здавалося раніше, тому стурбованих батьків відпустили. Але і на цьому хороші новини не закінчилися — завдяки лікуванню, яке дитина пройшла в Чехії, рак відступив:
«Він знову почав говорити, грати зі своїми братами і сестрою, він виходить на прогулянки в парк. Це приголомшливо, ми неймовірно раді. Все, через що ми пройшли, було того варте, тому що Аш’ї стало краще», — підсумував голова сім’ї Бретт.