Не всяка вода на користь: чому не можна лишати у пластикових пляшках воду більше, ніж на 2 години — є нюанс

Ми вже так звикли до бутильованої води, що здається і не уявляємо, як тепер без неї жити. Втім, виявляється, вона не така вже і корисна. Чому? Розповідаємо у матеріалі.

Чиста вода у пластиковій пляшці — здавалось би, зручне і просте рішення для нашого сучасного життя. Але чи задумувались ви, наскільки це безпечно? Виявляється, рідина, що лишається на сонці більше двох годин, може стати не тільки несмачною, а й небезпечною для здоров’я. У чому ж полягає ризик, і що відбувається з водою та пляшкою, коли їх торкаються уф-проміння?

Почнемо з бактерій. Якщо тара вже відкрита і ви пили з неї, на внутрішні стінки і в саму воду потрапляють бактерії із рота. У закритому теплому середовищі вони отримують ідеальні умови для розмноження. Сонце не тільки підігріває воду, але й перетворює цю пляшку на своєрідний “інкубатор” для бактерій. Особливо швидко розмножується кишкова паличка, відомий ворог нашого травного тракту.

Господині розповіли про лайфхак із пластиковою пляшкою, який допоможе прочистити засмічення
Експерти пояснили, чому воду у пластику не можна тримати понад 2 години

Але бактерії — це лише частина проблеми. Пластик, з якого виготовлена пляшка, хоч і спеціально адаптований для питної води, не настільки стійкий до тепла, як може здатися. Під впливом ультрафіолетового випромінювання починаються хімічні процеси, під час яких шкідливі речовини можуть проникати у воду. Наприклад, в неї можуть потрапляти важкі метали, такі як хром, кадмій, свинець і нікель, які навіть у малих кількостях можуть бути шкідливими. Метали накопичуються в організмі, погано виводяться та з часом можуть завдати шкоди внутрішнім органам.

Підживлення для дерев за допомогою пляшки з-під води: поради від садівників
Експерти пояснили, чому воду у пластику не можна тримати понад 2 години

Цікаво, що компанії, які займаються виробництвом бутильованої води, вже давно використовують спеціальні види пластику, які не містять бісфенолу-А, що відомий своїм негативним впливом на ендокринну систему. І хоча наукові дані про вплив таких речовин на здоров’я людини все ще недостатні, деякі дослідники вважають, що вони можуть впливати на гормональну систему.

Як же вберегти себе? Найкращий спосіб — не залишати воду у пластику на сонці або в теплих місцях довше ніж на дві години. Зберігати пляшки варто у прохолоді та темряві. Альтернативний варіант — користуватися багаторазовими скляними чи металевими ємностями, які не виділяють шкідливих речовин навіть за високої температури. І якщо доводиться пити воду на ходу, переконайтеся, що пляшка свіжа або ж зберігалася правильно.

Популярне

Подібні новини