Все змінилось 2019 року: в словнику української мови неочікувано з’явились слова на “И” – ось список

З 2019 року в українській мові з'явились нові слова. Вони починаються на літеру "И", чого раніше ніколи не було. Саме тому реформа правопису стала для українців неочікуваною.

Вже протягом 5 років в Україні діє новий правопис української мови. Хоча в школах учні вивчають рідну мову за новими нормами, а в державних установах спеціалісти керуються новими правилами, далеко не всі українці знають про особливості законодавчих змін норм української мови. Наприклад, 2019 року в лексиконі з’явилось 4 нові слова, які починаються на літеру “И”. Про це розповів мовознавець і філолог Олександр Авраменко.

Нові слова в українській мові

За його словами, протягом довгого часу українці в першому класі школи вивчали, що в українській мові не існує слів, які б починались з літери “И” – це була одна з небагатьох літер, які не мали “своїх” слів. Проте, все змінилось 2019 року, коли було згадано норми так званої “старої” української мови – тієї, якою користувались ще наші предки.

Експерти розповіли, які слова на літеру И з'явились в українській мові згідно з новим правописом
Експерти розповіли, які слова на літеру И з’явились в українській мові згідно з новим правописом

“Ич!” – перше слово. Воно є службовим та означає вигук. Таке слово допомагає емоційно посилити сенс сказаного людиною, а тому його часто порівнюють з вигуком стійкої словосполуки “Ти ба”. Наприклад, використовують “ич” так – “Ич, який хитрий”, “Ич, яка красуня”.

“Икати” – це слово відомо багатьом, а раніше воно вимовлялось з літерою “і” на початку. Так ми називаємо порушення дихання, через яке постійно видаємо горлом специфічний звук. Згідно з новими правилами, саме так пишеться це слово.

Експерти розповіли, які слова на літеру И з'явились в українській мові згідно з новим правописом
Експерти розповіли, які слова на літеру И з’явились в українській мові згідно з новим правописом

Також в українській мові з’явилось слово “Ирод”, що означає форму історичного імені, яке раніше промовлялось з літерою “І” на самому початку. А ось слово “Ирій” означає місце, куди птахи вирушають на зимівлю. Раніше воно також мало літеру “І” на початку.

За словами Олександра Авраменка, саме так у давнину промовляли перелічені слова наші предки, а тому українські мовознавці вирішили повернути традиції.

Популярне

Подібні новини