Кум-садівник із 38-річним стажем по секрету розповів, як без мороки зберегти теплолюбні хризантеми взимку

Якщо вам вдалося виростити гарні багаторічні хризантеми, слід розуміти, що без спеціальної підготовки кущики неминуче вимерзнуть узимку. Тому саме час подбати про те, як розумно зберегти їх до весни.

Хризантеми чутливих до холоду видів, наприклад, кулясту мультифлору, індійську, великоквіткову, карликову, краще викопати і зберігати в прохолодному приміщенні. Розглянемо як це правильно зробити.

Незадовго до заморозків, поки ґрунт не промерз, кущі обрізають, а потім за допомогою лопати або вил викопують разом із земляною грудкою. Другий варіант кращий, оскільки коріння менше травмується (їх, до речі, корисно оглянути на наявність хвороб і шкідників). Фахівці зазначають, що на зберігання слід відправляти лише здорові хризантеми.

Потім рослини укладають у ящики або поміщають у широкі ємності та присипають ґрунтом. Залишається тільки вибрати місце для зберігання. Підійде прохолодне приміщення, що провітрюється, з температурою 2-4°С: підвал, льох, утеплені балкон або лоджія, овочева яма.

У цьому ж місці можна зберігати і контейнерні хризантеми після обрізки. Якщо рослини виглядають недобре, перед відправкою на зимівлю краще дістати їх з ємності і оглянути коріння. Особливо це важливо, якщо погода тривалий час була дощовою, а квіти стояли не під навісом. Тоді це могло призвести до загнивання підземної частини.

Якщо ці варіанти не підходять, допускається прикопати хризантеми в теплиці або в траншеї, засипавши зверху листям і покривши лапником або шифером. У поодиноких випадках успішною може бути і зимівля на прохолодному північному підвіконні. Зазвичай квітникарі пробують кілька різних способів, щоб згодом вибрати найоптимальніший.

Завдяки цим маленьким хитрощам я з легкістю зберігаю теплолюбні хризантеми взимку
Завдяки цим маленьким хитрощам я з легкістю зберігаю теплолюбні хризантеми взимку

Щоб зберегти хризантеми мультифлора та інших видів, варто суворо дотримуватись наступних рекомендацій:

По-перше, вологість у приміщенні не має перевищувати 70%, інакше рослини можуть загнити.

По-друге, земляну грудку необхідно регулярно зволожувати, не допускаючи пересихання.

По-третє, хворі екземпляри потрібно ізолювати від здорових та по можливості обробити Фітоспорином-М.

І останнє, сильно уражені хризантеми краще відразу утилізувати.

Ранньою весною у хризантем почнуть відростати пагони і рослинам знадобиться більше світла. Трохи пізніше їх можна буде живцювати або розділити, щоб підготувати свіжий матеріал. Посадку проводять вже ближче до літа, зазвичай, у травні, коли встановиться тепла погода.

Популярне

Подібні новини