Раз на 10 років додаю це під яблуню – і сад плодоносить так рясно, що сусіди приходять фотографувати врожай

Якщо у вашому саду поряд із яблунею розрослися хвощі, мохи або щавель, це свідчить про те, що ґрунт дуже закислений, і настав час додати доломітове борошно.

Процедуру слід проводити нечасто — приблизно раз на 5-10 років, але вона є обов’язковою. Доломітове борошно знижує показники кислотності ґрунту. Щоб визначити поточний рівень кислотності, можна скористатися лакмусовим папірцем або провести простий тест. Візьміть трохи ґрунту з-під дерев, розкладіть його на поверхні й полийте оцтом. Якщо піна не з’явиться, ґрунт дуже кислий.

Виникнення піни на ґрунті в результаті хімічної реакції з оцтом свідчить про те, що ґрунт нейтральний або лужний і не потребує додавання доломітового борошна. Нормальні показники кислотності варіюються в межах від 5 до 5,7 pH. Якщо ж кислотність знижується до рівня 4,5 pH, внесення доломітового борошна стає необхідним.

На слабокислому ґрунті потрібно вносити близько 400 грамів доломітового борошна на квадратний метр. За середнього рівня кислотності необхідно додати 500 грамів, а для сильно закисленого ґрунту рекомендується використовувати 600-700 грамів доломітового борошна, щоб виправити ситуацію. Найкращий час для внесення доломітового борошна — початок сезону навесні, приблизно за два тижні до висадки рослин на ділянці.

Городники розповіли про добриво для землі під яблуню
Городники розповіли про добриво для землі під яблуню

Порошок рівномірно розподіляють у пристволовому колі плодових дерев і перекопують на глибину близько половини лопати. Крім зниження кислотності, це допомагає відлякати шкідників від ділянки та захистити дерева від хвороб, що пробуджуються після зимівлі в ґрунті. Восени доломітове борошно також можна і потрібно вносити, але не пізніше середини листопада.

Після збору врожаю та очищення ґрунту від листя розсипте доломітове борошно по поверхні. Восени її можна не закладати в ґрунт — це зробить сніг і талі води навесні. Такий догляд допоможе ґрунту відновитися, захистить дерево та забезпечить добрі врожаї в наступних сезонах!

Популярне

Подібні новини