Як позбутися дротяника: 6 перевірених методів боротьби зі шкідником від сусіда-агронома з 40-річним стажем

Дротяник, личинка жука-лускуна, становить серйозне випробування для овочевих культур, включаючи картоплю, буряк, кукурудзу та бобові. Ділимося ефективними способами, які допоможуть прибрати шкідника.

За словами експертів, атаки дротяника можуть знизити врожайність на 65-80%, тому важливо використовувати перевірені методи боротьби.

Перевірені методи боротьби з дротяником

Цибулеве лушпиння

У кожну лунку при посадці картоплі потрібно кинути “пристойну жменю” цибулевого лушпиння або використовувати цибулевий відвар, у якому замочують перед посадкою бульби картоплі. Це не тільки не сподобається дротянику, але й захистить рослини від деяких можливих хвороб.

Сидерати

Висівання сидератів є досить дієвим способом боротьби з дротяником. Гірчиця, горох, фацелія – ці культури чудово відлякують непроханого гостя.

Гірчичний порошок

Якщо немає бажання возитися з сидератами, то при посадці картоплі в лунку можна насипати гірчичний порошок. Цей варіант значно безпечніший за використання “хімії”, а нелюбов дротяника до гірчиці – на користь городникам. До речі, такий метод боротьби можна використовувати й при посадці редьки або ріпи. За бажанням до гірчичного порошку можна додати навіть пекучий перець.

Після цих цінних порад від сусіда дротяника з моєї ділянки як вітром здуло
Після цих цінних порад від сусіда дротяника з моєї ділянки як вітром здуло

Приманки з коренеплодів

Якщо є час, можна на глибині 5-10 см в ґрунті зробити спеціальні приманки для дротяника, використовуючи картоплю, буряк або моркву. Однак робити їх потрібно постійно, враховуючи тривалість життя шкідника. Таку приманку разом із личинками, що зібралися на ній, можна дістати із землі вже через 3-4 дні. Щоб не втратити місце розташування живильної пастки, можна позначити його яскравими паличками.

Сезонне перекопування

Восени, перед самими заморозками, необхідно глибоко перекопати всю ділянку. Після такої процедури багато личинок шкідника опиняться на поверхні ґрунту й просто загинуть від морозу. Повторити аналогічне глибоке перекопування варто і навесні, адже такий ґрунт буде більш сухим, а отже, менш живильним для шкідника.

Розчин марганцівки

Перед посадкою картоплі в лунку також можна виливати по 0,5 л розчину марганцівки. Однак цей варіант потребує значної кількості води, тому він більш підходить для невеликих посадок. Для приготування розчину необхідно взяти 5 г марганцівки на 10 л води.

Популярне

Подібні новини