Це речовини, розчини або препарати, які запускають природні коренеутворювальні процеси в живці, допомагаючи йому розпочати розвиток і наростити міцну кореневу систему.
Живець, замочений у такому коренеутворювачі, значно швидше буде готовий до висадки в ґрунт, а також отримає високу стійкість до захворювань і зможе активно нарощувати стебла.
На відміну від токсичних хімікатів, натуральні засоби завжди доступні й готові в м’який та щадний спосіб допомогти рослині пробудитися й розвинути власне коріння для укріплення в ґрунті.
Однією з найкращих природних речовин для цього є квітковий мед. Він містить величезну кількість біологічно активних речовин, стимуляторів росту, а загалом у ньому є понад тридцять п’ять різноманітних корисних елементів.
Приготувати корисний розчин для замочування живців досить просто: одну чайну ложку квіткового меду потрібно розчинити в півтора літрах води та ретельно перемішати до повного розчинення.
У цій рідині живці потрібно замочити на термін приблизно 48 годин, після чого їх можна сміливо пересаджувати в будь-який ґрунт — приживлюваність буде майже стовідсотковою. Важливо звернути увагу, що для цієї мети підходить лише квітковий мед. Якщо бджоли виготовили його з цукру, то жодного позитивного ефекту для живцювання отримати не вдасться.
Як бачите, все, як завжди, неймовірно просто, якщо знати певні тонкощі. Тож неодмінно спробуйте зробити все саме так, як ми радимо у нашій корисній статті, і ви побачите наскільки ефективні ці поради та рекомендації. А ми бажаємо вам успіхів на садово-городніх ділянках!