Виявилося, що я завжди шкодила своєму городу: знайомий фермер розповів про небезпеку домашніх добрив

Ви завжди вважали, що натуральні добрива — найкраще рішення для городу? Виявляється, що саме через них рослини можуть не давати врожай та не отримувати поживних речовин.

Господарі обожнюють робити добрива з органічних відходів. Це дешево, ефективно, а ще зручно, бо не треба вивозити купу сміття. Здавалося б, які в цьому можуть бути мінуси? Та насправді вони дійсно є, про що домашніх фермерів попереджають професійні агрономи.

Протерміновані молочні та м’ясні продукти точно не повинні потрапляти в добриво. Саме в цих продуктах можуть розвиватися шкідливі бактерії, зокрема сальмонела. Зрештою вона потрапить на город і шкодитиме не лише рослинам, а й людям, які їстимуть зібрані плоди.

Агрономи пояснили, чим домашні добрива шкідливі для городу
Агрономи пояснили, чим домашні добрива шкідливі для городу

Якщо ви вважаєте, що під час перегнивання, яке займає чимало часу, всі бактерії зникнуть, то ви помиляєтеся. Якраз для таких мікроорганізмів будуть створені ідеальні умови. Потім вони з ґрунту проникнуть в коріння, а пізніше заразять і всю рослину. Тому м’ясні й молочні продукти краще одразу ж викидати. Або принаймні піддавати їх довгій термічній обробці.

Пліснява — ще одна небезпека для домашнього компосту. Хоча гнилі овочі та фрукти не зашкодять добриву, а навіть покращать його, якщо вже вони почали пліснявіти, то краще викинути такі продукти. Причина в тому, що пліснява виділяє токсини. А це шкідливо і для рослин, і для людей, які працюватимуть з цим добривом. До того ж спори плісняви легко розповсюджуються, а тому можуть нашкодити молодим посівам та рослинам.

Агрономи пояснили, чим домашні добрива шкідливі для городу
Агрономи пояснили, чим домашні добрива шкідливі для городу

Але ці застереження не означають, що від органічних добрив потрібно відмовитися. Вони набагато ефективніші за магазинні, якщо їх правильно готувати, а ще значно дешевші. Та варто враховувати, що приготування компосту вимагає особливого підходу.

Так, в ньому потрібно чергувати “коричневі” та “зелені” компоненти. Тобто гілки, картон та солома треба змішувати з залишками овочів, скошеною травою та іншою органікою. Також треба підтримувати правильний температурний режим та рівень вологості.

Популярне

Подібні новини