Розсипте восени три столові ложки насіння сидератів під кущем смородини. Вони ще встигнуть підрости до зими і розкластися, насичуючи ґрунт мікроелементами. Сидерати діють м’якше, ніж добрива у формі порошків, і є більш природними та зручними для ґрунту і його мікроорганізмів.
Восени необхідно підживлювати рослини переважно калієм і фосфором. Щодо фосфору, він потрібен смородині протягом усього року. Тому під кущ можна висівати фацелію, яка здатна вивільняти багато фосфору зі своєї зелені та коріння після зрізання і перегнивання.
За сезон її можна висіяти до трьох разів. Крім того, цей сидерат збагачує ґрунт кальцієм у великій кількості, а також іншими мікроелементами. Восени фосфор особливо важливий для зимівлі рослин, але фацелія більше підходить для весняного та літнього висіву, адже вона продовжує рости навіть за температури +8°C.
У холодніший період краще обрати хрестоцвіті сидерати, такі як гірчиця, олійна редька або ріпак. Вони активно збагачують ґрунт калієм і фосфором, а також добре ростуть при низьких температурах. Єдине застереження — їх не варто висівати на ділянки, де наступного року будуть вирощуватися овочі того ж сімейства. Для смородини такі сидерати підходять у будь-який час.
Крім підживлення, хрестоцвіті сидерати мають ще одну перевагу — їхні кореневі виділення допомагають позбавлятися від таких шкідників, як дротяники, нематоди та слимаки. Варто зробити звичкою постійно тримати землю під покривом — якщо не городніми чи садовими культурами, то сидератами. Вони не тільки очищають ґрунт, але й відновлюють запаси мікроелементів, витрачених на вирощування основних культур.