Білі речі — це як перший сніг: хочеться, щоб вони залишалися такими ж свіжими, чистими й ідеальними, як у день покупки. Але ж знаємо, що часом вони починають жовтіти, тьмяніти і втрачати ту саму “сліпучу” білизну. Як же за 7 хвилин зробити так, щоб речі виглядали бездоганно? Секрети справжніх господинь — розповість редакція сайту Добрі новини.
Перш ніж кинути білі сорочки, скатертини чи улюблений рушник у пральну машину, дайте їм кілька хвилин “вітамінної терапії”. Розчиніть у теплій воді столову ложку соди і додайте кілька крапель лимонного соку. Занурте тканину в цей розчин на 2-3 хвилини. Це допоможе “змити” старі плями й освіжити волокна.
Якщо часу обмаль, варто підготувати спеціальний розчин для швидкого прання. У пральний порошок додайте чайну ложку перекису водню або невелику кількість кисневого відбілювача. Ці засоби м’яко діють на тканину, вибілюючи її без агресивного впливу, і перешкоджають появі жовтих відтінків.
Головне правило — жодного надто гарячого прання. Білі речі полюбляють воду температурою не більше 40°C. Гаряча вода може “закарбувати” плями ще глибше, а тканина втратить еластичність і білосніжність. І пам’ятайте про окреме прання: біле — лише з білим, адже навіть найменший кольоровий аксесуар може стати причиною несподіваного “відтінку”.
Заключний штрих — правильне полоскання. Якщо хочете, щоб речі довше залишалися білими, додайте у воду трохи оцту. Це освіжить тканину і нейтралізує залишки мийних засобів. А для повного ефекту висушуйте речі на відкритому повітрі або в добре провітрюваному приміщенні: прямі сонячні промені хоч і додають сяйва, але можуть зробити тканину крихкою.