Багато людей сприймають опале листя, як звичайне садове сміття, яке потрібно спалити чи кудись викинути. Але досвідчені городники мислять масштабніше. Опале листя — це чудове добриво. Воно ефективне та повністю безплатне, бо є майже в кожному господарстві. Але у такого підживлення є свої особливості, які необхідно враховувати для максимальної користі.
Осіннє листя містить багато вуглецю. Саме він є дуже важливим для якісного компосту. Але цей компонент зовсім не єдиний серед важливих. Азот також дуже потрібен добриву. А його можна знайти у скошеній траві чи кухонних відходах. Також треба додати трохи дрібненьких гілочок, щоб маса вийшла більш “повітряною”. Від доступу повітря залежить дуже багато! А тому компостну купу треба регулярно перемішувати.
Перемішування також допомагає підтримувати рівномірну температуру компосту. Якщо ж в одній частині купи вона буде зависокою, а в іншій — занадто низькою, то через це процеси компостування можуть зупинитися. Або ж добриво втратить значну частину ефективності. З надмірною чи недостатньою вологістю та ж біда. Купа повинна нагадувати віджату кухонну губку. Якщо вона надто суха — трішки полийте її.
Якщо все зроблено правильно, то всього за декілька місяців ви отримаєте ефективне та повністю натуральне добриво для свого городу. Воно не лише вийде значно дешевшим за магазинні аналоги, але й буде кориснішим за покупне підживлення. Якщо використовуєте восени лише частину зібраного листя, то залишки можна висушити та скласти в мішки для подальшого компостування навесні або спалити для отримання поживного попелу.