Це натуральне добриво лежить у вас прямо під ногами: 4 головні нюанси його корисного застосування в саду

Натуральні добрива є багатством, яке досить часто залишається непоміченим багатьма городниками. У цій статті досвідчені садівники поділилися своїми методами корисного використання тирси в саду.

Розповідаємо про те, як правильно застосовувати тирсу на городі та в саду, щоб це добриво принесло виключно користь для вашої ділянки, і ви могли насолоджуватися рясним урожаєм.

Тирса як скарб для вашого саду та городу

Досвідчені садівники наголосили, що їхній перевірений роками досвід підказав: перетворити на багатий урожай можна як опале листя, так і скошену газонну траву. А тому як добриво також можна використовувати тирсу.

Однак із тирсою є певні важливі нюанси, які необхідно враховувати, щоб не завдати шкоди рослинам.

Основні правила використання тирси

Правило № 1. Не слід додавати тирсу безпосередньо в ґрунт

Як відомо, її розкладання може тривати роками, через що ґрунт може тимчасово втратити частину азоту.

Правило № 2. Мульчування поверхневим шаром

Садівники рекомендують розсипати тирсу тонким шаром (1-2 см) поверх іншої мульчі. Однак, якщо використовувати її самостійно, тоді шар не має бути занадто товстим.

Городники розповіли, як правильно використовувати тирсу в саду
Городники розповіли, як правильно використовувати тирсу в саду

Правило № 3. Компостування

Потрібно змішати тирсу з травою, сіном або гноєм, чергуючи шари. А для того, щоб пришвидшити процес розкладання, рекомендується додати спеціальні препарати для компостування.

Правило № 4. Тирса для догляду за міжряддями

Варто використовувати тирсу для мульчування доріжок між грядками. Це створить комфортні умови для полуниці та томатів.

Секрет успішного застосування тирси

Досвідчені садівники підкреслили, що для успішного розкладання мульчу з тирси необхідно систематично зволожувати. Адже при достатній вологості мікроорганізми та гриби набагато швидше перетворюють тирсу на поживний гумус.

Спростування міфів про тирсу

Існує досить поширена думка серед недосвідчених садівників та городників, що тирса може закислювати ґрунт і перегнивати аж занадто довго. Але насправді, за правильного підходу та поєднання з іншою органікою, вона стане цінним добривом для вашої городньої чи садової ділянки.

Популярне

Подібні новини