Сьогодні ми розповімо про те, чому коти бояться води. Вони вміють плавати, але, тим не менше, уникають води. Це дивна фобія, але наука знайшла її пояснення. Професор антрозоології в університеті Канісіуса в Нью-Йорку, Маліні Чак, зазначила, що коти, як вид, схильні уникати води.
Ця відраза до води не є результатом інстинкту самозбереження, адже коти вміють плавати. На думку експертів, ця гідрофобія пов’язана з впливом води на їхні шубки.
Коти мають ізолююче підшерстя та захисну зовнішню шерсть. Коли вони намокають, це створює великий дискомфорт. Навіть після того, як шерсть висихає, кіт не відчуває себе комфортно, бо його підшерстя залишається вологим. Шерсть котів не така водонепроникна, як, наприклад, у качок.
Це можна простежити навіть за їхнім предком — близькосхідним диким котом, який походить з одних із найсухіших регіонів Африки, Південно-Західної та Центральної Азії, Індії та Монголії. Через своє походження з посушливих кліматичних зон коти погано пристосовані до вологих умов.
Нещодавно в дослідженні, проведеному університетом штату Орегон, професор Монік Удель виявив, що домашні тварини надають перевагу теплішому середовищу, а не холоднішому. Це може пояснити, чому коти не люблять воду, адже холодна температура відлякує їх. Крім того, деякі коти можуть боятися води, якщо вони раніше випадково потрапили у ванну чи були примусово вимиті. Така ситуація для тварини може стати стресовою та страшною.
Що ж до інших моментів, іноді коти можуть показувати, що хочуть, аби їх погладили, але в якийсь момент, коли це трапляється, на руці з’являється подряпина або тварина втікає. Це також пов’язано з індивідуальними уподобаннями котів, адже, як і у людей, деяким котам подобається, коли їх гладять, а іншим — ні.