Більшість власників заміських ділянок надають перевагу утриманню натурального господарства, зокрема курей-несучок. Проте така живність вимагає особливого догляду.
Узимку в сильні морози кури перестають нести яйця, їхній імунітет різко знижується, що підвищує ризик величезної кількості різноманітних захворювань. Вирішити цю проблему можна утепленням курника та його обігрівом. Але як облаштувати курник без обігрівачів, щоб кури не замерзали взимку та продовжували нести яйця?
У цій статті ми поділимося одним простим методом утеплення стін у курнику, який значно кращий за спосіб із пінопластом.
Як відомо, дехто утеплює стіни пінопластом. Однак кури можуть його подзьобати, а тому поверх пінопласту доведеться закривати стіни дошками. Якщо курник не з дерева, можна зсередини обшити стіни фольгованим пенофолом.
Але останнім часом багато хто з досвідчених птахівників обирає для утеплення стін очерет. Для цього робиться обрешітка на відстані орієнтовно 25 см від зовнішньої стіни, а простір між стіною та обрешіткою заповнюється очеретом. Зсередини стіни можна обробити тонким шифером. Замість шиферу з внутрішнього боку можна використати штукатурку. Це дешевий та надзвичайно ефективний спосіб.
Переваги очерету: у ньому не заводяться миші, і він не гниє. Теплоізоляція очерету не гірша, ніж у пінопласту.
Лайфхак для здоров’я курей:
Підвісьте до стелі головку капусти. Це буде корисно для фізичної активності. Такий предмет стане для курей розвагою, схожою на іграшку, а також джерелом вітамінів. Завдяки рухливості курям буде набагато тепліше навіть у холодну зиму.
На замітку:
Кури можуть бігати зі швидкістю до 14 км/год. Залежно від фізичної підготовки, породи та характеру курка здатна пробігти 1 км приблизно за 4-5 хвилин.