Повернула спатифілум до життя після нестачі поливу: 20 хвилин — і ніяких добрив не треба. Трюк з водою

Якщо ваш колись прекрасний спатифілум зовсім ослаб, то причина цього може бути в нестачі вологи. Тому її потрібно забезпечити рослині. Але звичайний полив для цього не підходить.

Майже всім власникам спатифілума доводилося бачити рослину ослабленою. В цій ситуації може здаватися, що крім рішення її викинути більше варіантів немає. Але не поспішайте, бо смітник нікуди не дінеться. А ось рослина при правильному підході може знову радувати вас своєю красою! Причому для цього вам не знадобиться нічого, крім звичайної води.

Зазвичай вигляд квітки погіршується через стресову ситуацію. А потрапляє в неї рослина у більшості випадків через банальний недогляд. Тривала відсутність вологи, сухе повітря чи неправильне освітлення можуть швидко зіпсувати колись розкішний спатифілум. Досвідчені квітникарі знають, що грамотний підхід допоможе виправити навіть погану ситуацію.

Садівники поділилися лайфхаком, який дозволить швидко відновити спатифілум
Садівники поділилися лайфхаком, який дозволить швидко відновити спатифілум

Порятунок для спатифілума ховається в простій, але надзвичайно дієвій процедурі. Просто занурте рослину у воду майже повністю. Рівень води має бути таким, щоб діставав до країв горщика, але не переливався за них. Температура води має бути кімнатною — не холодною та не гарячою (близько 25 °C). Проводити процедуру треба недовго: 15-20 хвилин.

Але в чому суть такого методу? Занурення дозволяє корінню рослини отримати достатньо вологи через дренажні отвори знизу горщика. Саме тому потрібно, що вона досягала краю горщика для створення капілярного ефекту, не заливаючись зверху. У другому випадку ви теж дасте рослині вологи. Але її може бути забагато, тому вода застоюватиметься.

Садівники поділилися лайфхаком, який дозволить швидко відновити спатифілум
Садівники поділилися лайфхаком, який дозволить швидко відновити спатифілум

Коли дістанете горщик з води, то не ставте на підставку одразу ж. Спершу залиште у тазу, раковині чи ванній. Це дозволить прибрати зайву воду з ґрунту. Після цього можна ставити рослину на місце. Описану процедуру достатньо провести лише раз та не застосовувати її без нагальної потреби. Краще періодично обприскувати листя спатифілума.

Популярне

Подібні новини