1 ложка дешевої крупи – і земля буде родючішою, ніж після тонни перегною. Отримайте чорнозем за копійки

Землю можна зробити родючою не лопатами гною, а буквально однією ложкою. Не вірите? А ось досвідчені городники уже давним-давно навчилися перетворювати будь-яку грядку на чорнозем без зайвих витрат!

За словами городників, увесь секрет родючої землі полягає у вівсянці. Так-так, найзвичайнісінька вівсяна крупа, яка коштує копійки і лежить на полицях будь-якого магазину.

Чому саме вівсянка?

Вона буквально творить чудеса. У її складі маса корисних речовин, які подобаються не тільки нам, а й землі. Вітаміни, мікроелементи, органіка – все це вона віддає ґрунту, роблячи його пухким, поживним і живим.

Як працює вівсянка?

По-перше, мікроорганізми радіють. Бактерії і гриби, які живуть у ґрунті, просто обожнюють вівсянку. Вони швидко її переробляють, перетворюючи на добриво, яке відразу доступне для рослин.

По-друге, відбувається підживлення коренів. Вівсянка багата на крохмаль і білок. Це справжній “шведський стіл” для рослин. Корені отримують сили для росту, а ви – багатий урожай.

По-третє, утворюється пухка земля. Після вівсянки ґрунт стає м’яким, як пух. Легше копати та легше садити.

Застосування вівсянки на дачі і вдома

Метод працює як на грядках, так і для розсади. І кімнатні рослини теж можна підживлювати.

Городники розповіли, яка дешева крупа зробить землю більш родючою
Городники розповіли, яка дешева крупа зробить землю більш родючою

Для грядок

Візьміть звичайну вівсянку (не швидкорозчинну, вона не підходить). Розкидайте крупу по поверхні ґрунту – приблизно 1 столова ложка на квадратний метр. Обережно перекопайте або загорніть граблями.

Якщо хочете посилити ефект, додайте зверху шар мульчі. Вона утримає вологу і створить ідеальні умови для переробки вівсянки.

Для розсади

Коли готуєте ґрунт для розсади, додайте в нього щіпку вівсянки. Добре перемішайте з ґрунтом, щоб крупа рівномірно розподілилась. Полийте, як зазвичай.

Результати не забаряться. Вівсянка починає працювати відразу після того, як потрапляє в землю. Уже через 10-14 днів ви помітите, що рослини почали рости набагато краще. А через місяць ґрунт буквально оживе, стане розсипчастим, наповненим і готовим віддавати врожай.

Недолік вівсянки

У вівсянки є один єдиний мінус – це “апетити” мікроорганізмів. Поки вони переробляють вівсянку, вони можуть “забирати” азот з ґрунту. Але й це легко вирішується: додайте трохи сечовини або зеленого добрива, і баланс відновиться.

Таким чином, вівсянка – це не тільки сніданок для нас, але й справжній “чорнозем” для грядок. Уже весною можна додати вівсянку в ґрунт для розсади. Неодмінно спробуйте цей доступний метод!

Популярне

Подібні новини