Знайомий садівник порадив подивитися на листя: як рослина підказує вам, якого добрива їй не вистачає?

А ви знали, що рослини вміють говорити? Звісно, сказати все, що хочуть, словами вони не здатні. Але по листках можна легко зрозуміти, якої саме "їжі" хоче ваша рослина прямо зараз.

Рослини не вміють спілкуватися подібно людям. Але все ж вони можуть пояснити свої потреби. Для цього треба звертати увагу на їхнє листя. Навіть дрібні зміни на ньому можуть пояснити, що рослині чогось не вистачає. Саме листочки першими реагують на нестачу поживних речовин. Господарям важливо вчасно помічати це, щоб внести добрива. За це рослини “віддячать” красою, здоров’ям та активним ростом.

Коли рослині бракує фосфору, то спершу її листя стає темно-мідним, а іноді навіть фіолетовим. І без підживлення листочки почнуть скручуватися та зрештою опадуть. Тому потрібно підживити рослини фосфорними добривами. Найкраще трішки розпушити ґрунт та внести їх в нього, щоб поживні речовини швидше потрапили до коренів. До слова, фосфором краще підживлювати рослини завжди навесні та восени.

Садівники пояснили, як за листям визначити, якого добрива потребує рослина
Садівники пояснили, як за листям визначити, якого добрива потребує рослина

Через нестачу заліза рослина дуже повільно росте або взагалі зупиняється. А її листочки починають жовтіти. У цьому випадку терміново потрібно внести добрива! Можна використати залізний купорос для поливу або ж для обприскування по листю. Також непоганим рішенням є “залізна вода”: візьміть декілька ржавих цвяхів, киньте у банку з водою на кілька днів, а потім поливайте рослини, яким треба залізо.

Марганцевий “голод” теж має свої характерні ознаки. З’являються жовті плями між жилками та сірувато-зелені смуги на самому листі. Саме так рослина просить господарів про допомогу Для усунення дефіциту марганцю ефективним буде позакореневе підживлення слабким розчином марганцівки.

Садівники пояснили, як за листям визначити, якого добрива потребує рослина
Садівники пояснили, як за листям визначити, якого добрива потребує рослина

Якщо рослині бракує калію, то на краях листочків з’являються жовтизна, іноді навіть бурий колір. Жилки при цьому здаються вдавленими в листки. Це особливо помітно на старому листі. Калійне голодування можна виправити, вносячи деревний попіл або спеціальні калійні добрива.

До речі, деревний попіл — це природна скарбниця калію, і його можна використовувати протягом всього сезону. Також непогано працює полив водою, в якій настоювалися бананові шкірки. Якщо ви не знали, то саме там, а не у м’якоті, знаходиться найбільше калію.

Магнієве голодування проявляється специфічним міжжилковим пожовтінням. Старе листя починає відмирати та опадати, через що порушується фотосинтез У такому випадку допоможе розчин сульфату магнію, яким можна поливати рослини під корінь або обприскувати листя. Найкраще проводити таку обробку в похмуру погоду або ввечері, бо в спеку волога на листочках може їх попалити, а не підживити.

Популярне

Подібні новини