Шкаралупа волоських горіхів — не сміття! Дізналася про 4 геніальні способи використання для саду та дому

Волоські горіхи — це дуже смачно та корисно. Але якщо ви не купуєте їх уже очищені, то після них вдома залишається багато шкаралупок. І такий скарб у жодному разі не варто викидати.

Чи знали ви, що звичайна горіхова шкаралупа може бути дуже корисною? Більшість людей про це навіть не здогадаються, тому викидають її на смітник. А досвідчені господарі використовують шкаралупу від горіхів для власного городу. І не дарма, бо виявляється, що від неї в господарстві просто купа користі.

Якщо подрібнити горіхову шкаралупу, то вона стане чудовою мульчею для вашого саду. Шару у 2-3 см вистачить, щоб ґрунт довше залишався вологим та без бур’янів. При цьому шкаралупа поступово розкладатиметься та віддаватиме рослинам поруч багато поживних речовин. Особливо за це будуть вам вдячні багаторічники та троянди, які не лише ростимуть швидше, але й цвістимуть красивіше.

Городники розповіли, як використовувати шкаралупу волоських горіхів удома
Городники розповіли, як використовувати шкаралупу волоських горіхів удома

А якщо шкаралупи у вас дуже багато, то чому би не зробити з неї садову доріжку? Можна її просто насипати на землю, а можете спочатку зробити бортики, щоб вона не розліталася по саду чи городу. Або змішати шкаралупу з невеликою кількістю цементу та сформувати красиві та оригінальні доріжки.

Також городники роблять зі шкаралупи природний інсектицид. Візьміть 1-2 склянки подрібненої шкаралупи та залийте літром води. Цей засіб треба довести до кипіння та проварити на малому вогні 30-40 хвилин. Готовий відвар залиште настоюватися на 12 годин, після чого процідіть і долийте 3 частини води. Цим засобом можна обприскувати рослини від попелиці, павутинного кліща, слимаків, гусені тощо.

Городники розповіли, як використовувати шкаралупу волоських горіхів удома
Городники розповіли, як використовувати шкаралупу волоських горіхів удома

Квітникарі теж знайшли застосування шкаралупі. Її можна використовувати, як дренаж для кімнатних рослин. На дно горщика покладіть шар подрібненої шкаралупи (1-2 см), на неї — землю. Завдяки цьому вода в горщиках не застоюватиметься, а коріння краще дихатиме та поступово отримуватиме підживлення.

Можна кинути горіхові шкаралупи також у компост. Розкладаються повільно, зате компост виходить пухкий, збагачений мінералами. Для компосту шкаралупи можете навіть не подрібнювати. Вони розкладуться й так, а завдяки тому, що будуть цілими, шкаралупи дозволять купі “дихати”.

Популярне

Подібні новини