Садівники розповіли про методи боротьби з білокрилкою
Білокрилка належить до сисних комах і є справжнім мандрівником, тому що легко переміщається разом із розсадою, любить теплі вологі місця, а у закритих приміщеннях може розмножуватися цілий рік. Самка відкладає до 300 яєць, а через пару тижнів нове покоління вже готове завойовувати ваші рослини. Найгірше те, що шкідник пристосовується до більшості хімікатів, тож боротися з нею потрібно комплексно.
Жовті клейкі пастки чудово приваблюють білокрилку. Розвісьте такі липучки в теплицях, біля квіткових горщиків або грядок. Якщо ж ненажера атакувала рослини у теплиці або будинку, використовуйте фумігатор. Дим або пара проникають у важкодоступні місця, знищуючи шкідника навіть у найдрібніших щілинах.
Якщо навала вже заполонила ваш сад, допоможуть інсектициди:
Але якщо ви хочете обійтися без хімії, можна заселити теплицю природними ворогами білокрилки: енкарзією — крихітною осою, що відкладає яйця у личинок білокрилки, або макролофусом — хижим клопом, який поїдає білокрилку у всіх її стадіях.
Один із перевірених методів боротьби — тютюнова шашка. Це особливо ефективний спосіб для теплиць та закритих приміщень.
А ще пам’ятайте, що білокрилка гине при температурі нижче -12°C. Тож якщо вона оселилася у вашій теплиці, найкращий спосіб її знищити — просто залишити теплицю відкритою, коли температура опуститься достатньо низько.
І ще одне. Іноді існує можливість занести білокрилку в будинок. У такому разі потрібно обробити не лише листя, а й землю кімнатних рослин, бо личинки можуть спокійно жити у ґрунті. Тому полийте його розчином інсектициду або використайте біологічні препарати на основі нематод.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень