Медики розповіли, чому не вдається позбутися жиру на животі після 40
Якщо жир на животі вперто не хоче зникати попри всі старання, цьому є винуватець, і це кортизол, гормон стресу. Його мозок виділяє, коли ми нервуємо, не спимо, багато переживаємо, бігаємо весь день як білка в колесі й ще встигаємо сваритись із тими, хто залишив тарілку в раковині.
Кортизол хитрий тип. Він каже організму: “Хʼюстон, у нас проблеми, тримай жир на животі про всяк випадок”. І тіло слухається. Тому, перш ніж мучити себе ще однією дієтою чи тягтись у спортзал, треба навести порядок із кортизолом. Бо поки він високий, жир на животі сидить, як у себе вдома.
Що буде допомагати? По-перше, це нормальний сон. Не “подрімала трохи в маршрутці”, а 7-8 годин повноцінного відпочинку. По-друге, менше нервів. Так, це складно, але треба хоч іноді виключати новини, родичів і думки, а як я буду жити в старості. Можна просто гуляти пішки годинку ввечері, піти на плавання, слухати музику, дихати повітрям і дивитись, як інші бігають, це теж заспокоює.
Далі харчування. Не голодувати, а їсти нормально, 3-4 рази на день, але без переїдання. Овочі, білки, корисні жири, ніяких перекусів того, що залишилось після дітей. Калорії порахувати — корисно. Не фанатично, але хоча б приблизно знати, скільки з’їли.
І не забути про вітаміни. Особливо після 40. Вітамін D, магній, омега-3, це як земля за колхозом. Ми вже не 18-річні дівчата, організму треба підтримка. За виконання всіх цих умов ви самі не помітите, як ваша талія повернеться назад.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень