Всі звикли, що осінь починається 1 вересня, але в астрономії є свій відлік нової пори року. День осіннього рівнодення вважають справжнім початком осені, але мало хто знає що це за явище і коли воно починається.
День осіннього рівнодення
Щороку точна година рівнодення зміщується, але це завжди відбувається впродовж 22-23 вересня. У світі астрономії цей день вважається особливим, оскільки сам день триватиме 12 годин, як і ніч. Цікаво те, що Сонце сходить точнісінько в точці сходу, а заходить в точці заходу Землі. В цю пору Сонце постійно перебуває в одному й тому ж самому місці, саме через це день складно відрізнити від ночі. В цей період Сонце перетинає екватор і мігрує з північної частини кулі до південної.
Коли Сонце припинить свою міграцію, тоді день почне скорочуватися. Максимально день буде скорочуватися до 23 грудня, а після цього процес буде тривати у зворотньому напрямку і закінчиться 23 березня. Саме тоді, на думку астрономів, починається весна, не дивлячись на те, що за календарем осінь та весна починають раніше.
Звичаї, традиції та заборони цього дня
В цей день не можна позичати гроші ні своїм рідним, ні незнайомим людям. Також не варто відмовляти тим, хто приходить до вас в дім у гостинності, не можна сваритися і вступати у конфлікти.
Цієї пори краще планувати свій день на максимум. Після цього ви матимете змогу налагодити своє життя і станете значно організаційнішими, ніж були раніше. Наші предки вірили в те, що якщо пригостити своїх друзів, родичів та знайомих яблуками – вас весь наступний рік вас точно буде супроводжувати вдача та гарний настрій.