Прасувала сукню, відволіклася – і на ній вже “силует” праски. Бабуся 5 хв “почаклувала” – і сліду як не було

Коли на улюбленій сорочці чи сукні зʼявляється пляма після прасування - це, без перебільшення, прикра неприємність. Але досвідчені господині знають кілька лайфхаків, як виправити ситуацію.

Як тільки ви помітили жовтувату пляму або блискучий слід, важливо відразу охолодити тканину в цьому місці. Просто підставте зіпсовану ділянку під струмінь холодної води – цього буде достатньо, щоб зупинити подальше руйнування волокон. Це своєрідна “перша допомога”, яка допомагає зберегти тканину і підготувати її до подальшого відновлення.

Далі все залежить від типу тканини. Якщо це біла річ із щільного матеріалу, можна скористатися розчином хлорного вапна. Для цього одну чайну ложку розводять у склянці холодної води. Отриману суміш наносять на ватний диск і дуже обережно протирають уражену ділянку. Тут важливо не перестаратися – не терти з усієї сили, особливо якщо тканина тонка або делікатна. Після цього річ потрібно добре прополоскати та висушити.

Господині поділилися способом, як легко прибрати сліди від праски на одязі
Господині поділилися способом, як легко прибрати сліди від праски на одязі

Якщо ж тканина кольорова або вовняна, то хлор – не варіант. Його краще замінити на розчин столового оцту з водою у пропорції 1:2. Нанесіть розчин на пляму, залиште на 10 хвилин, а потім змийте прохолодною водою – це безпечніший спосіб, який працює без шкоди для кольору.

Синтетичні тканини, як показує практика, краще реагують на перекис водню. Кілька крапель на слід від праски, кілька хвилин очікування – і можна прати вручну. Цей варіант підходить для легких пошкоджень, коли матеріал ще не встиг повністю зіпсуватися.

Господині поділилися способом, як легко прибрати сліди від праски на одязі
Господині поділилися способом, як легко прибрати сліди від праски на одязі

Звичайно, усі засоби треба спочатку протестувати. Найкраще – на непомітній ділянці, наприклад, на внутрішньому шві. Це допоможе уникнути нових неприємностей. І ще один важливий момент – під час роботи краще вдягти рукавички й відкрити вікно, адже деякі засоби мають досить різкий запах.

Ну і наостанок – профілактика завжди краще, ніж виправлення. Щоб більше не мати справ із такими плямами, варто перевіряти температурний режим праски перед кожним прасуванням. А для особливо делікатного одягу зручно мати під рукою спеціальні захисні накладки на праску. Користуйтеся!

Популярне

Подібні новини