Деякі господині і досі думають, що кипʼятіння – це найкращий спосіб відбілити рушники і прибрати плями. Але висока температура руйнує волокна тканини, витягує нитки, і замість мʼякої текстури можна отримати жорстку ганчірку. Краще при температурі не вище 40 градусів. Це дозволить зберегти текстуру тканини неушкодженою. Далі – рецепт домашнього кондиціонеру.
Вам знадобиться бальзам для волосся, вода й трохи оцту. У миску потрібно покласти 2 столові ложки бальзаму, додати до нього 3 ложки води і добре розмішати. Потім влити 2 ложки 9% оцту, знову перемішати – і засіб готовий. Його можна одразу додавати у відсік для кондиціонера у пральній машині або у воду для полоскання. Такий розчин мʼяко розгладжує волокна й видаляє залишки прального порошку.

Не менш важливо те, наскільки сильно ви “забиваєте” барабан. Рушникам потрібен простір, щоб вода могла вільно циркулювати між шарами тканини. Оптимально – заповнювати барабан лише наполовину. І не змішувати рушники з іншими речами, адже усілякі застібки, гудзики й блискавки легко чіпляються за махрові петлі й псують структуру полотна.
Після прання варто обовʼязково гарно потрясти рушник. Це допоможе тканині та ниткам розправитися й зберегти обʼєм. Варто подбати і про правильну сушку. Господині радять сушити рушники не на батареї й не під прямим сонцем, а в тіні з гарною вентиляцією. Так тканина не буде пересихати і не втратить свою первісну мʼякість та красу.

А якщо у вас є відпарювач, можна трохи пройтися по поверхні, не притискаючи, а саме злегка обробляючи паром. Це не обовʼязково, але цей нюанс додає рушникам ще більше мʼякості та пухкості. Якщо немає відпарювача, можна спробувати зробити те саме й з праскою на режимі пари. Ось і все – рушники знову будуть мʼякими, наче хмаринка.