Часто на різних форумах для господинь можна почути пораду, що після прання потрібно залишати дверцята відчиненими. Мовляв, так і пліснява не зʼявиться в ущільнювачі, і запаху затхлого не буде. Та насправді все працює зовсім навпаки. Експерти поділилися цікавою інформацією.
Залишатимете дверцята відчиненими – готуйтеся до пилу і бруду. Відкриті дверцята стають “воротами” для пилу, який осідає на резинці і в самому барабані. Усе це “добро” буде залишатися на вашому одязі й забруднюватиме фільтр пральної машини. Тож це перша причина, чому не варто цього робити.

Друга проблема – вологе повітря. На перший погляд здається, що відкриті дверцята допомагають швидше висушити барабан, а все працює зовсім навпаки. Якщо дверцята зачинені, тоді волога швидше випаровується через спеціальні отвори. А ось якщо залишати їх відкритими, то волога залишається на поверхні, і пліснява вже тут як тут!
Третя неочевидна річ – провисання дверцят. Про це зазвичай думає чоловіча половина населення, а жінки не вдаються в такі подробиці, але це дуже важливий момент. Якщо залишати дверцята відкритим надовго, то вони своєю вагою поступово деформують деталі, і через кілька років треба буде робити ремонт.
Що робити, щоб пральна машина прослужила довше?
Професіонали в хімчистках давно знайшли вихід – вони залишають відкритим відсік для порошку, гелю та ополіскувача. Цього цілком достатньо для нормальної вентиляції, але при цьому барабан залишається захищеним від пилу та надлишкової вологи.

Також варто після кожного прання протирати резинку і внутрішню частину дверцят сухою ганчіркою. Таким чином вода не буде довго застоюватися і створювати неприємний запах і слизький наліт. Ну і час від часу робіть автоматичне очищення барабану. Якщо такого немає, можна скористатися старим способом з розчином лимонної кислоти.