Хоча у сучасному світі набагато рідше зустрічаються пічки в приватних будинках, все ще багато людей продовжують ними опалювати приміщення. Нічого не зрівняється з ароматом дров, який у кожного асоціюється з дитинством і затишною зимою. Втім, у такому способі опалення існує багато “підводного каміння”. Зокрема, проблемою часто стає тема очищення димоходу.
Як очистити димохід у домашніх умовах
У давні часи професія коминяра була зажадана. Нічого дивного – у кожному домі стояла пічка, в яку кидали дрова, а ті, своєю чергою, залишали на димоході чимало бруду, який знижував ефективність опалення. З часом професія почала відходити в минуле, а ті люди, які все ще користуються пічкою вдома, навчились чистити труби самостійно. Оскільки це заняття може бути складним, пропонуємо дізнатись, як його полегшити.

Для якісного очищення димоходу вам знадобляться звичайні осикові гілочки. Матеріал має бути повністю сухим. Ба більше, підхожі осикові гілки повинні правильно зберігатись – не менш як три роки у сухому та вентильованому приміщенні. У процесі горіння осики утворюється сильний жар і потужна тяга. Завдяки цьому сажа на стінках димоходу нагрівається та вилітає назовні – просто та без клопоту.

Важливо запам’ятати корисну пораду. За словами знавців, осикові дрова дуже важко та погано розгоряються. Саме тому спочатку краще покласти в пічку дерево інших порід. Коли вогонь не просто розгорівся, а вже став сильним і стійким, ви можете обережно закладати в пічку осику. В іншому випадку ви можете просто змарнувати дрова.