Найчастіше причина, чому на ногах з’являються мозолі – неправильно підібраний розмір взуття. Експерти радять вимірювати розмір власної ноги у другій половині дня, коли фізіологічно вони набрякають від втоми. Між пальцями і носком взуття має залишатись вільний простір.
Що зробити зі взуттям, аби воно не натирало
Перша порада – перед першим одяганням нового взуття обробіть його спеціальним спреєм для розм’якшування. Засіб наноситься на проблемні зони, а потім взуття залишають на кілька годин. Така процедура допоможе шкірі стати еластичною.

Друга порада – починайте носити нове взуття поступово. Наприклад, у перший день взуйтесь і пройдіться власним будинком чи квартирою. Наступного дня залишайтесь у взутті вдвічі довше. Так ви даєте змогу матеріалу набути форми власної стопи природним шляхом.
Третя порада – аби взуття не натирало, використовуйте під час носіння додаткові силіконові накладки або звичайні медичні пластирі. Їх потрібно наклеїти на місце, де вам тиснуть нові черевики. Приділіть особливу увагу п’ятам і боковій частині ноги.
Четверта порада – у майстернях з ремонту взуття часто пропонують розтягнути вашу пару за допомогою спеціального обладнання. Процедура займає декілька годин і дозволяє збільшити розмір взуття на половину. Такий метод найефективніший для шкіряних туфель і черевиків.

П’ята порада – спробувати розтягнути взуття самостійно. Ви можете одягти товсті зимові шкарпетки та взути нову пару взуття. Нагрійте черевики чи туфлі за допомогою гарячого повітря з фена. Допомогти також може метод, для якого пару взуття заморожують із водою всередині – воду треба попередньо залити в пакет.
Шоста порада – регулярний догляд за взуттям допоможе зберегти її форму, завдяки чому в процесі носіння у вас не буде виникати дискомфорту. Важливо використовувати засоби, що спеціально призначені для догляду за тим чи іншим матеріалом, з якого зроблене ваше взуття.