Мабуть, у всьому світі не знайдеться господині, у якої взагалі немає жодної постраждалої від пригорання каструлі, що потребує серйозного очищення. Зокрема, для боротьби з нагаром і жиром на внутрішньому та зовнішньому боці посуду використовують різні професійні та народні засоби. Про три прості, але неймовірно ефективні методи, які справді працюють, розповімо далі в матеріалі.
Спосіб №1. Кальцинована сода, господарське мило та яблуко
Для цього методу вам знадобиться не звичайна харчова, а кальцинована сода, яку можна легко знайти в будь-якому господарському магазині. У велику металеву ємність, яку можна поставити на вогонь, налийте воду. Далі додайте кальциновану соду з розрахунку дві чайні ложки на один літр води. Половину шматка господарського мила натріть і додайте у воду. Кисле яблуко натріть на дрібній тертці й висипте у ту ж ємність. Поставте суміш кип’ятитися та опустіть у неї брудну каструлю. Тримайте на слабкому вогні приблизно 60 хвилин, а потім дістаньте й помийте.
Спосіб №2. Кальцинована сода, канцелярський клей і господарське мило
Старий “дідівський” метод для чищення чавунного та алюмінієвого посуду. Однак перш ніж перейти до самого процесу очищення посуду, досвідчені господині рекомендують спершу увімкнути витяжку й не забувати провітрювати приміщення під час роботи.

У велику ємність налийте воду й поставте її на плиту. Коли закипить, додайте у воду половину шматка натертого мила, влийте півсклянки клею та насипте півсклянки кальцинованої соди. У цей розчин опустіть каструлю й залиште кипіти на кілька годин. Нагар буде відставати шматками. Потім каструлю залишиться лише помити за допомогою звичайних мийних засобів.
Спосіб №3. Сіль
Якщо каструля пригоріла всередині, налийте в неї воду й тримайте годину-півтори. Після цього злийте воду й насипте на постраждалі місця товстий шар солі. Тримайте ще кілька годин, а потім відітріть нагар жорсткою стороною губки. Однак досвідчені господині зазначають, що цей метод не підходить для посуду з нержавіючої сталі.