Сусіди шушукались, коли побачили з чого будую: через 2 місяці дім, як лялечка – і жодного кредиту

Плануючи будівництво недорогого будинку, важливо правильно обрати матеріал. Розглянемо найпопулярніші варіанти для комфортного та економного житла.

Перед тим як розпочати будівництво недорогого та зручного будинку, слід вирішити питання, з якого матеріалу його зводити. Спочатку розглянемо, які матеріали найчастіше використовуються для будівництва бюджетних котеджів. Як правило, це дерево, газосилікатні блоки, газобетон, пінобетон, звичайний бетон і каркасні дерев’яні конструкції.

Економія при будівництві будинків економ-класу пояснюється використанням недорогих матеріалів, переважно вітчизняного виробництва. Багато місцевих будівельних матеріалів не поступаються за якістю імпортним аналогам, але коштують дешевше. Для оздоблення застосовують штукатурку, облицьовують стіни цеглою або плиткою, а у вікна встановлюють пластикові склопакети.

Останнім часом у каркасному та монолітному будівництві все більше використовуються легкі сталеві тонкостінні конструкції, що забезпечують міцність споруди та мінімізують втрати тепла. Наприклад, в Америці була розроблена технологія, в якій основою є плита з пресованого деревного волокна, а внутрішнє наповнення робить будинки теплішими за цегляні та бетонні з аналогічною товщиною стін. Такі конструкції також більш стійкі до руху фундаменту. Бригади з кількох осіб можуть зібрати будинок площею 200 квадратних метрів усього за 2-3 тижні.

У Канаді популярності набули будинки, зведені з цегли, виготовленої з мінералізованої тріски. Такий матеріал має пористу структуру, що забезпечує високу морозостійкість, захист від плісняви та гризунів. Будівництво з нього не потребує важкої техніки, а будинок площею 200 квадратних метрів можна зібрати лише за 10 днів. Блоки встановлюють без використання розчину, а бетон заливають у внутрішні порожнини вже на фінальному етапі.

Експерти розповіли, як недорого побудувати приватний будинок
Експерти розповіли, як недорого побудувати приватний будинок

Ще один варіант — дерев’яна цегла, яка скріплюється за допомогою спеціальних замків. Завдяки цьому матеріалу конструкція виходить міцною та герметичною, що дозволяє уникнути продування вітром.

Заощадити можна, обравши типовий проєкт будинку. Економ-клас не обов’язково означає використання найдешевших матеріалів. Головне — спрощені форми, мінімальна обробка та проста планувальна структура. Такі будинки зазвичай зводять на неглибокому фундаменті, дах покривають ондуліном або металочерепицею, а вікна встановлюють із недорогими пластиковими рамами.

Популярними матеріалами залишаються піноблоки та каркасні конструкції. Також зустрічаються котеджі з оциліндрованої колоди, цегли та каменю. При виборі між дерев’яним і цегляним будинком слід враховувати, що зведення дерев’яної конструкції проходить швидше, однак після завершення будівництва необхідно витримати певний період усадки. Якщо використовувати сучасні технології сушіння деревини та заводське виготовлення бруса, будинок можна звести за 6-9 місяців.

Популярне