У кожної господині є власні секрети та лайфхаки з прибирання свого дому. Втім, у всіх хороших господинь є спільна риса – вони прагнуть створити вдома атмосферу затишку й комфорту. Одним із найважливіших завдань є миття вікон. Забруднені й пильні вікна вдома можуть створити погане враження – навіть ідеально чиста квартира чи будинок будуть здаватись брудними.
Як вимити вікна до блиску
Але що робити в тому випадку, якщо ви витираєте вікна, а вони все покриваються новими розводами? У такому разі винна вода, а не ганчірка, як думає більшість людей. Експерти радять використовувати ополіскувачі для білизни. Всього лише 2 ковпачки такого засобу на 5 літрів води допоможе склу блищати протягом місяців. Пояснити принцип такого методу можна дуже просто.

ПАРи в складі ополіскувачів для білизни допомагають створити антистатичний шар, який здатен відштовхувати краплі дощу, пил й інші види забруднення. Втім, є й інші, екзотичніші варіанти. Наприклад, у Норвегії господині використовують для миття вікон пиво. Солод у його складі містить ферменти, які здатні розщепити органічні забруднення. Після цього вікна будуть навіть пахнути хлібом.

В Японії також миють вікна не простою водою, у неї додають рисовий крохмаль – на літр води потрібна всього лише 1 столова ложка засобу. Рисовий крохмаль здатен заповнювати мікроскопічні подряпини, що робить скло візуально гладким і блискучим. Важливо звернути увагу й на іншу пораду – для вікон з напиленням Low-E підійде тільки дистильована вода.

Річ у тім, що кислоти та луги у складі засобів для миття вікон і безпосередньо у проточній воді здатні руйнувати тонкий шар оксиду металу. В результаті вам доведеться замовляти ремонт, який обійдеться дуже дорого – у тисячі гривень.