Соду давно вважають універсальним засобом для чищення різноманітних поверхонь. Та щоб від неї отримати користь, а не подряпини та зіпсоване покриття, ви повинні знати перелік речей, для чищення яких точно потрібно обрати інший миючий засіб.
Дерево
Якщо у вас є деревʼяний посуд, який потребує очищення від пилу чи жирного нальоту, краще не використовувати соду. Вона руйнує захисне покриття деревини, що робить її вразливою до вологи, плям і знебарвлення. Тому для деревʼяних виробів краще вибирати спеціальні засоби догляду.

Скляні поверхні
Ще одна пастка, в яку можна потрапити – це використання соди для очищення скляних поверхонь, наприклад вікон чи дзеркал. Сода може подряпати скло і залишити на ньому неприємні сліди, що ви подумаєте, що краще б вже залишився бруд. Вибирайте спеціальні засоби для чищення, які забезпечать кришталеву чистоту без подряпин.
Алюмінієвий посуд
Як не дивно, та алюмінієві каструлі та сковорідки також не варто чистити содою. Харчова сода може вступити в реакцію з алюмінієм, що призводить до зміни кольору кухонного посуду. Якщо не хочете витратити гроші на новий посуд, краще оберіть мʼякші засоби для чищення.
Чавунний посуд
Щодо чавунного посуду, то сода руйнує захисну плівку. Ця плівка забезпечує антипригарні властивості посуду, тому, якщо ви хочете, щоб страви не прилипали до сковорідки, чищення содою потрібно виключити. Мити чавунний посуд слід тільки вручну, без використання посудомийних машин. А деякі господині дотримуються думки, що чавунний посуд взагалі не слід мити, досить витерти насухо після використання, або промити гарячою водою з мʼякою щіткою.

Хоча сода і є чудовим помічником у побуті, варто памʼятати, що для чищення деяких матеріалів вона зовсім не підходить. Тому, перш ніж використовувати харчову соду, завжди варто перевірити рекомендації для конкретних поверхонь. Бажаємо успіхів!